ביטוחי רכב צריך? צריך. מוסכים צריך? בוודאי. לשני אלה, רובנו מעדיפים להזדקק כמה שפחות, אבל לעתים אין ברירה. כמובן, ביטוחים חשובים בכל מקרה ומוסכים חיוניים באופן שוטף להבטחת מצבו התקין של הרכב. רעיון מוסכי ההסדר, משלב את נושא ביטוחי הרכב עם נושא המוסכים ומקל על בעלי רכבים בשעת צרה. אלה כמה נקודות מרכזיות, שכדאי לדעת על כך בכלל ועל מוסך הסדר של חברת ביטוח ישיר בפרט:

מהם מוסכי הסדר?

ביטוחי הרכב מאפשרים למבוטח לבחור, האם הוא מעוניין לפנות אל מוסך רגיל או מוסך הסדר. במידה והמבוטח מעדיף מוסך הסדר, הוא יכול לבחור מתוך רשימה שמספקת לו חברת הביטוח, של מוסכים כאלה אשר עובדים איתה ספציפית. כל מוסך הסדר יכול לעשות הסכם מסוג זה, עם איזו חברת ביטוח שהוא רוצה ואף עם כמה חברות ביטוח במקביל. חברת ביטוח דוגמת ביטוח ישיר, תפנה את מבוטחיה אל מוסך הסדר שעובד איתה (או אל כמה מוסכים כאלה) ותאפשר להם לקבל מחיר מוזל (שיתבטא בהנחה בדמי ההשתתפות העצמית).

יתרונות מוסך הסדר ביטוח ישיר – אמינות

כאשר בוחרים מוסך, נושא האמינות משמעותי ביותר. זאת, בין השאר מאחר שרכב הוא דבר שבו הבטיחות היא נקודה קריטית. אם בוחרים את המוסך מתוך רשימה מוכנה, שהכינה חברה שאתם סומכים עליה (חברת הביטוח שלכם), הדבר עשוי לעזור באופן ניכר לאיתור מוסך אמין. לעתים קרובות בעלי הרכב כבר מכירים מוסכים שונים, אלא שמוסכים אלה לא תמיד רלבנטיים. מחד, הם עשויים שלא להיות מוסכי הסדר. מאידך, במקרים רבים התיקון שנדרש הוא מסוג שלא מטופל במוסכים שאתם מכירים.

יתרונות מוסך הסדר ביטוח ישיר – הוזלה

כאמור, העסקה בין חברת הביטוח לבין המוסך וגם בין חברת הביטוח למבוטח, מביאה להוזלה עבור המבוטח. במקרה שלנו, עסקת מוסך הסדר בין ביטוח ישיר לבין מוסך כלשהו, עשויה להתבטא בהוזלה משמעותית של העלויות עבורכם, מבוטחי החברה. הוזלה כזו, היא לא דבר של מה בכך. אם מדובר בטיפול השוטף ברכב, ההוצאות המצטברות על תחזוקה ותיקונים אינן זניחות. אם מדובר בתיקונים בעקבות תאונה, ההוצאות בוודאי עשויות להיות גדולות במיוחד. כך שבכל מקרה, כל הוזלה בעלויות הטיפול ברכב, משמעותית לאורך זמן.

יתרונות מוסך הסדר ביטוח ישיר – פחות בירוקרטיה

בסך הכול, טיפולים ברכב עשויים להיות עניין מורכב למדי. זאת, כאמור, במיוחד כאשר מדובר בתיקונים בעקבות תאונת רכב. אך תהליך הטיפול בהחזרת הרכב למצבו התקין, עשוי להיות קל ופשוט יותר כאשר עושים זאת דרך חברת הביטוח ובוחרים לגשת אל מוסכי ההסדר. טוב לדעת מראש, שיש לכם לאן לפנות במקרה כזה והליך מסודר לעשות זאת. אחד היתרונות אגב, הוא שלא תצטרכו לחכות להחזר על התשלום למוסך מחברת הביטוח. זאת, מאחר שתשלמו רק את סכום ההשתתפות העצמית, בעוד שחברת הביטוח תשלם את השאר למוסך.

יתרונות מוסך הסדר ביטוח ישיר – רכב חלופי

למי שפונה למוסכי ההסדר, ניתנת גם האפשרות לקבל רכב חלופי, במידת הצורך ובהתאם לנסיבות ולתנאי ההסכמים השונים. רכב חלופי מהווה הטבה שימושית מאוד, מאחר שהשבתת רכב פתאומית עשויה לשבש את חיי היום יום בצורה משמעותית. זאת, בין אם מדובר בהשבתת רכב אשר משמש לצרכי הגעה לעבודה וחזרה ממנה או רכב אחר, אולי רכב שני. נכון שיש לנו תחבורה ציבורית לא רעה, ברוב חלקי הארץ. למרות זאת, המעבר לתחבורה ציבורית עשוי לגזול כמה ימים עד שמתארגנים לגביו ועד אז, הרכב כבר יצא מהמוסך. הרבה יותר נוח, לקבל רכב חלופי ולהתחיל להשתמש בו מייד.

שאלת האחריות

אחריות על תיקוני הרכב, כאשר הם מתבצעים במוסך הסדר, היא עניין מעט מורכב מהרגיל. זאת, פשוט מעצם העובדה שלשני הגורמים הרגילים בתמונה (בעל הרכב והמוסך) מתווסף גורם שלישי – חברת הביטוח. מי אחראי לתיקון? ואת מי תובעים במקרה שהוא לא בוצע כהלכה? אלה נקודות חשובות, אשר מומלץ לבדוק מראש ולהבין.