מהם ג'נטים לרכב?

משה הלך למגרש מכוניות כדי למצוא לעצמו רכב חדש. הוא הסתובב בין כל הרכבים השונים שמוצגים, שוקל את הכוח הסוס, צריכת הדלק והגודל… אבל יש מכונית אחת שתפסה את תשומת ליבו, ולא בגלל שהיא עברה בהצלחה את כל הצ'ק ליסט של הדברים שהוא מחפש במכונית, אלא בגלל שיש לה ג'נטים יפיפיים – קווים ארוכים ונקיים, שכבת צבע שחורה…והאופן בו זה השלים את מראה הכללי של המכונית פשוט הדהים אותו, יחד עם זאת – הוא לא היה מודע כלל לחשיבותם ותפקידם של הג'נטים ברכב. אנחנו כאן כדי להסביר.

 

מהם ג'נטים ולמה הם כל כך חשובים?

גלגל המכונית שלכם מורכב מהצמיג, טסה וג'נט. ג'נט זה החלק המתכתי הפנימי של הגלגל, אפשר לומר שזה השלד של הגלגל. הג'נט הוא זה שמרכיב את גוף הגלגל והצמיג והטסה מולבשים מעליו. בניגוד לטסה שאפשר להסתדר בלעדיו,  ג'נטים לרכב זה אחד המרכיבים החשובים ביותר. אנשים רבים נוטים להתמקד בהם בעיקר בגלל האסתטיקה שלהם, אך כאמור הם ממלאים תפקיד חיוני בכל חווית נהיגה. הם נותנים לרכב שלכם יציבות ומאפשרים לו לנסוע בפועל, כך שלא תוכלו להגיע יותר מדי רחוק בלעדיהם.

אילו סוגי ג'נטים יש?

ג'נטים מיוצרים מכמה חומרים שונים וזה משפיע לא רק על המראה של הגלגלים, אלא גם על החוזק שלהם, המשקל והעמידות. להלן סוגי הג'נטים הנפוצים ביותר:

  1. פלדה – ג'נטים שעשויים מפלדה הם פשוטים וזולים, בדרך כלל בסיסיים מבחינת העיצוב והם נפוצים בעיקר במכוניות בעלות זולות וישנות.
  2. סגסוגת אלומיניום – ג'נטים מאלומיניום נחשבים לאיכותיים במיוחד גם מבחינת החוזק, המשקל, העמידות וכן – העלות המשתלמת שלהם. הם משפרים את היציבות במהלך נסיעות ואהודים במיוחד בגלל המראה האסתטי שהם מעניקים לגלגלים. כיום רוב סוגי המכוניות מצוידות בגלגלי אלומיניום, החל מרכבים פרטיים, משאיות ועד למכוניות יוקרה.
  3. סיבי פחמן – ג'נטים אלו נחשבים לחזקים וקלים מאוד וניתן למצוא אותם בשימוש בעיקר בקרב מכוניות ספורט. יחד עם זאת, הם שבירים מאוד – פגיעה ישירה במדרכה יכולה להפוך אותם לחסרי תועלת. לא נפוצים ברכב פרטי ממוצע.

מוסך הסדר ביטוח ישיר

כיצד נבחר את הג'נטים הנכונים?

יש פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים ג'נטים, למעשה – הסוג יהיה מושפע מאינספור אלמנטים שמושפעים בעיקר מסוג הרכב והצרכים הייחודיים שלו. בכל מקרה אם אתם מתכננים לרכוש ג'נטים חדשים – חשוב לעשות זאת בליווי אנשי מקצוע שיוכלו להסביר לכם מה חשוב שיהיה שם. רוב האנשים מעדיפים שלא להתייעץ עם מוסכים מתוך החשש שהם ידחפו להם את המוצרים היקרים ביותר, יחד עם זאת, אם תפנו למקום אמין תוכלו להגיע לבחירה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם מבלי לקרוע את הכיס. שימו לב שאתם לא בוחרים ג'נטים רק על בסיס האסתטיקה שלהם מכיוון שהם אמורים ללוות אתכם עוד שנים ארוכות, בחירה לא מדויקת עלולה לעלות לכם בהמשך ביוקר.

איך מנקים ג'נטים?

כשאתם מנקים ג'נטים, חשוב לעשות זאת עם מטלית, מים וסבון. אם אתם רוצים להוסיף חומר ניקוי, חשוב לא לשים יותר מדי ממנו ולבצע את פעולת הניקוי בזהירות. לאחר מכן, יש לייבש אותם עם מגבת עדינה.

כמה מילים אחרונות

בין אם אתם מעוניינים לרכוש ג'נטים חדשים, לשדרג או לתקן – חשוב לפנות למוסך אמין שיספק לכם שירות מקצועי לאורך כל הדרך. אנו במוסך טיל מתמחים בשיפוץ וחידושים לג'נטים שניזוקו במהלך השנים כתוצאה משריטות ומכות בגלגל. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור איתנו קשר – השאירו את הפרטים שלכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.