ביטוח רכב עובדי מדינה

אין זה סוד שעובדי מדינה זוכים להטבות רבות וזאת תודות לעובדה שהם עובדים של המדינה ומדובר במספר גדול של אנשים המהווים כח קנייה משמעותי – וכמות זה כוח אל מול נותני השירות ובמיוחד כאשר מדובר על המדינה.

אחת מאותן הטבות היא ביטוחי הרכב וכל עובד מדינה זכאי להחזרי ביטוח רכב מוזל ובתנאים לא פחות ממדהימים אשר כל עובד אחר חפץ בהם – בהתאם לחוזה העסקה שלו.

במדינת ישראל יש מספר חברות ביטוח ובכל שנה מפורסם מכרז לביטוח הרכב של עובדי המדינה. החברות שזוכות מתפעלות את הביטוח באותה שנה וזוכות לאלפי מצטרפים חדשים.

עבור כל חברה עסקית כלכלית, המטרה הראשית היא הגדלת סל הלקוחות ולכן כאשר נפתח המכרז של עובדי המדינה, כלל החברות נוטלות חלק ומנסות להעניק את ההצעה הטובה ביותר על מנת שיבחרו.

ביטוח רכב לעובדי המדינה ניתן לכל עובד מדינה 

כפי שהשם מסגיר, מדובר בעובדי מדינה הזכאים להטבת ביטוח הרכב וכל עובד מדינה באשר הוא זכאי באופן אוטומטי.

בנוסף, יקבל עובד המדינה החזרים בהתאם להסכם ההעסקה שלו. ישנם כאלו אשר יקבלו סכום נמוך יותר מאחרים אך עדיין יזכו להטבות הביטוחיות עצמן.

אם נרחיב מעט על הזכאות אזי נבין כי כל עובד מדינה ובתאני שאינו עובד קבלן, זכאי לסל ההטבות וההנחות הקיימות ומגיעות באופן אוטומטי עם ביטוח הרכב.

חשוב להבין ונדגיש זאת שוב, לא מדובר בהנחה מהחברה עצמה אלא החזר שהמדינה מעניקה.

ההחזרים נקבעים כפי שאמרנו על בסיס הגדרת הרכב אשר עליה סוכם ונקבע במעמד חוזה ההעסקה של העובד, למשל: באם בחוזה ההעסקה נקבע כי רכבו של העובד מוגדר כרכב שירות, אזי העובד יהיה זכאי להחזר מלא של עלות ביטוח הרכב עם תקרה של 7000 ₪ כמקסימום (או תקרה שתקבע באותה שנה).

בנוסף, רכבי שירות זכאים להטבות נוספות של ביטוח חיים, ביטוח נכות וזה כולל גם את בן או בת הזוג של העובד. יתרת העובדים אשר להם הגדרת הרכב היא רכב אישי, ההחזר יהיה נמוך יותר ולאו דווקא יקבלו הטבות נוספות.

ביטוח רכב עובדי מדינה

הטבות בביטוח הרכב

בין הטבות אלו נמצא את היכולת לעשות ביטוח מקיף גם לרכב אשר מרבית חברות הביטוח לא יסכימו לבטח או הטבה נוספת הקשורה בעבר הביטוחי וקבלת הנחה על עבר ביטוחי (בשלושת השנים האחרונות) נקי מתאונות אשר נגרמו באשמת המבוטח, כמו גם עלויות ההשתתפות העצמית בעת קרות מקרה ביטוחי, הינן מופחתות אל מול ההצעות הקיימות בשוק ועוד הטבות רבות ושונות אחרות.

מכרז ביטוח הרכב לעובדי המדינה ב 2019 – 2020 – החברות הזוכות

בישראל פועלות מספר חברות ביטוח, בין אלו נמנה את חברת כלל, חברת הראל, חברת שירביט, חברת מנורה, חברת מגדל, חברת ביטוח ישיר (וזה כולל גם את המותג השני של החברה בשם 9,000,000), חברת AIG, חברת איילון, חברת הפניקס ועוד.

כמדי שנה, יוצא מכרז ובו מתמודדות חברות הביטוח השונות. בכל שנה יתמודדו חברות אחרות אך לרוב אפשר לומר כי מרבית החברות מעוניינות ליטול חלק ולזכות במכרז.

למעשה, מה שאנחנו מנסים לומר הוא שהחברות המבטחות הן אותן חברות אשר פועלות בשוק ביטוחי הרכב בישראל וכאלו אשר יפנו אליהם אנשים לבטח את רכביהם באופן פרטי או מוסדי אחר.

החברות שזכו במכרז של 2019-2020, שהן גם החברות היחידות שאצלן ניתן לממש את הטבות המדינה הן הראל ביטוח ו – מגדל חברה לביטוח .

נקודה שחשוב לדעת

כאשר עובד מדינה מחליט לבטח את רכבו, בין יתר הטבות הביטוח הקיימות הוא זכאי ויכול לגשת לטפל ברכב במוסכים השונים.

מוסך טיל מעניק שירות מלא לכל מי שמחזיק בביטוח רכב של עובדי המדינה. כולנו יודעים שחשיבות בחירת המוסך היא גבוהה לאין שיעור וזאת בעקבות המקצועיות של אנשי צוות המוסך.

למידע נוסף על ביטוח בכל אחת מהחברות:

ביטוח רכב לעובדי מדינה – מגדל

ביטוח רכב לעובדי מדינה – הראל