אחת לשנה, נדרש כל בעל רכב לקחת את רכבו למכון הרישוי ולבצע טסט, שבסיומו יקבל אישור לחזור אל הכביש עד השנה הבאה.

במהלך הטסט, יקבעו הבוחנים (כל אחד בתחומו), אילו חלקים יש להחליף ואילו תקלות יש לתקן, על מנת לעבור את מבחן הרישוי, מרבית הנהגים אינם אוהבים את הטסט, הן משום שצריך לקחת יום חופש מהעבודה והן משום העלויות אותן יש לשלם, וביניהן האגרה השנתית והעלות למכון הרישוי בו מתבצע הטסט.

נשאלת השאלה מדוע יש להעביר את הרכב טסט והתשובה על כך פשוטה והגיונית סך הכל.

טסט יש לבצע על מנת לוודא את תקינות הרכב ולמנוע סכנות ותאונות, שנגרמות משום כשלים ברכב.

משרד הרישוי מבקש כי כל אדם יכניס את רכבו לבדיקה ולטפל במידת הצורך בליקויים שהתגלו.

מה בודקים במהלך הטסט

הכנה לטסט

כל רכב אשר מגיע לטסט עובר בדיקות מקיפות אשר מתחילות מזיהוי הרכב ובעליו וממשיכה לבדיקת זיהום אוויר – פליטת גזים מעבר למותר תנחה את בעל הרכב לשיפור ותיקון הבעיה אחרת אין הוא יכול לחזור אל הכביש כרכב מן המניין.

בדיקה של מערכת ההגה – האם הוא נוטה ימינה ושמאלה כראוי ללא תקלות, תחתית הרכב אותה יבדוק הבוחן בדקדקנות, אורות לרבות איתותים , בלמים וכיוון גלגלים. כל עוד כל הבדיקות עברו בהצלחה, יכול הנהג להמשיך את יומו אך אם התגלו ליקויים שיש לתקן, עליו לחזור תוך 24 שעות לבדיקה חוזרת מה שגובה ממנו זמן רב עבור תיקונים.

מה כוללת ההכנה לטסט?

אם אתם רוצים להגיע אל הטסט כשאתם יודעים שהוא יעבור בקלות מהירות וללא בעיות, כדאי להכין את רכבכם לקראת הטסט ולטפל בין היתר בפרמטרים הבאים: מערכת התאורה, צמיגים, מגבים, מערכת הפליטה, בלמים, הגה ולוחית הרישוי.

כל עוד תטפלו בכל הפרמטרים הללו, היום שלכם יהיה מושלם ותוך שעה במידה ואין תור, אתם חוזרים לשגרת חייכם.

מערכת התאורה – עליכם לוודא כי כל הנורות ברכב פועלים כראוי לרבות אורות ערפל, אורות דרך, איתותים ועוד.

בקשו מחבר או מכר שילווה אתכם ויבדוק אתכם האם האורות עובדים מאחור – איתות ימין איתות שמא וברקסים.

מעבר לאורות יבדקו בטסט את עוצמת האור אך את הכיוון לא תוכלו לבצע בעצמכם.

צמיגים – כל עוד אין סדקים או קרעים בדופן הצמיג, את יכולים להיות רגועים ושלווים.

בדקו את סוליית הצמיג ואם היא אינה שחוקה ולחריצים עדיין יש עומד, הרי זה משובח, אך אם אתם מזהים כי הצמיגים הגיעו לפרקם, חשוב להחליפם (עם או בלי קשר לטסט) משום שצמיג מהווה בטיחות.

בדיקת צמיגים

מגבים – כל עוד הגומי תקין הכל טוב אך אם הגומי קשיח או קרוע, החליפו את המגבים

מערכת פליטה – ריח גזים שרופים או רעש מהמנוע שאינו כתמול שלשום יעיד על בעיה שיש לבחון אותה

בלמים – הבלמים ברכב חשובים לביטחונכם כך שאם אתם מרגישים כי מהירות התגובה הפכה לאיטית , זה הזמן לבדוק את הבלמים ולהחליפם במידת הצורך.

הגה – אם משחק בהגה ירמז על חופש או לחילופין ישנם דפיקות, כנרה שישנה בעיה במערת ההיגוי, בעיה שחשוב לטפל בה לפני שאתם מגיעים אל הטסט.

לסיכום – טסט הוא חובה על פי חוק וכדי לא להגיע למצב שאתם נכשלים בטסט, חשוב לערוך בדיקות מקדימות בכוחות עצמכם או באמצעות איש מקצוע מוביל בתחומו.

כל עוד הרכב תקין הטסט לא יארך מעבר ל 30 דקות ולכל היותר שעה אך אם ישנן בעיות, אזי התהליך יהיה ארוך יותר (לא כולל את זמן ההמתנה במידה ויש תור).