מהפכת הרכב החשמלי

שנת 2021 ציינה ברחבי העולם את מהפכת הרכב החשמלי, רכב שמונע על ידי חשמל ולא על ידי בנזין. הנה נתון להמחשה: בשנת 2012 כולה נמכרו בכל העולם 130 אלף רכבים חשמליים. 9 שנים מאוחר יותר, בשנת 2021, זו בדיוק אותה כמות שנמכרה במהלך שבוע אחד. בעולם שבו המושג "אנרגיה נקייה" תופס יותר ויותר תאוצה, המעבר לרכב חשמלי נתפס כאחד ההישגים האנושיים הגדולים ביותר, והנדרשים ביותר.


ויש חברה אחת שגרמה למהפכה המבורכת הזו לקרות: טסלה.

 

טסלה: המלכה הבלתי מעורערת

חברת הרכב האמריקאית, שנוסדה ביולי 2003 ומקום מפעלה במדינת טקסס, היא המנהיגה הברורה בשוק הרכבים החשמליים, חלוצה בעיצוב ובייצור מכונית חשמלית יוצאת דופן ברמת האיכות שלה, ובמחיר שגם מעמד הביניים יכול לשלם. בשנת 2021 טסלה ייצרה ומסרה 930 אלף רכבים, המייצגים 14 אחוז מכלל הרכבים החשמליים שיוצרו בעולם (בארה"ב, לעומת זאת, טסלה מחזיקה ב-75 אחוז נתח שוק).

 

אז אם אתם חובבי טסלה וכבר הספקתם לרכוש מכונית, אתם ודאי רוצים לשמור עליה ולהגן עליה מנזקים. במאמר זה נספר לכם כל מה שצריך לדעת על פחחות וצבע לרכבי טסלה.


איך להגן על הפח והצבע של רכב טסלה מפני שריטות

רכב טסלה נהנה מיתרונות עצומים, שהפכו את הרכב הזה לאהוב על ידי מיליונים, כגון עיצוב יפהפה ויכולת האצה מ-0 למאה קמ"ש ב-6 שניות. אולם חלקים אחרים ברכב טסלה מאתגרים יותר את הלקוחות. ואחד מהם זה נושא צבע המכונית. צבע הרכבים של טסלה עשוי מחומרים ידידותיים לסביבה, אשר מעצם טבעם רגישים יותר לשריטות. הצבע של רכבי טסלה רגיש יותר מרכבים אחרים להפרשות של יונים, רגבי אדמה, שרף עצים, גשם חומצי וסימני מים.

 

אז איך להגן על הפח והצבע של רכב טסלה מפני שריטות?

 

  • לשטוף את הרכב בעצמכם, או בידי אדם שעליו אתם סומכים. חשוב מאוד לא לשטוף את רכב הטסלה שלכם במכונת שטיפה אוטומטית, ואנחנו גם לא ממליצים לכם לתת לחברה חיצונית לשטוף אותו, אלא אם אתם סומכים עליהם בלב שלם שיתייחסו לרכב הטסלה שלכם בעדינות לה הוא ראוי.
  • למרוח שכבת ווקס לפחות 3 פעמים בשנה. לא רק שהווקס יגן על הרכב מהפרשות ציפורים ועצים, שכבת הווקס גם תשמור על צבע הטסלה מפני קרני השמש החמה (ובקיץ הישראלי הלח והמזיע זה חשוב עוד יותר).
    בשורה תחתונה, הווקס יסייע לשמר את הצבע של הרכב הטסלה שלכם לאורך זמן. חומר הווקס הוא נוזלי. מעבירים אותו על גבי הרכב ומסיימים את הפעולה באמצעות מטלית יבשה ורכה. וזהו, קיבלתם מראה נוצץ ומוגן מנזקים!

 

הדאטה מבהיר מעל לכל ספק: הישראלים מתים על טסלה

המשלוח הראשון של טסלה לישראל הגיע בחודש מרץ 2021. מאז ועד סוף דצמבר 2021, טסלה מכרה בישראל 6,159 מכוניות (מודל 3). טסלה מכרה את הרכבים האלה בלי לעשות אף אחד מהמהלכים הסטנדרטיים של חברות הרכב בישראל: היא לא הציעה עסקאות טרייד אין, לא נעזרה בחברות הליסינג, לא הציעה הנחות למועדוני לקוחות, ואפילו לא הרימה קמפיין פרסומי או יח"צני. אותנו זה מרשים מאוד!

 

עכשיו שלמדתם איך להגן על הפח והצבע של רכב טסלה מפני שריטות,
הצעד הבא הוא לבחור את המוסך להגיע אליו לצורך טיפולים ותיקונים.

 

איך להגן על הפח והצבע של רכב טסלה מפני שריטות
שימו לב: רוב המוסכים בישראל פשוט לא יודעים איך לעשות תיקוני פחחות וצבע לרכב טסלה.
רכב טסלה הוא פשוט חיה אחרת מכל רכב אחר, וזה דורש מומחיות מיוחדת וניסיון כדי לטפל נכון ברכב טסלה.

 

אז איך תבחרו במוסך הנכון לעשות בו תיקוני פחחות וצבע לרכב טסלה?

שאלו את צוות המוסך את השאלות הבאות:

  1. מתי התחלתם לטפל ברכבי טסלה? מה הניסיון שלכם עם רכבי טסלה?
  2. האם יש לכם בצוות מוסכניקים שמתמחים ספציפית בטסלה? איזה הכשרות הם עשו?
  3. באילו שיטות מיוחדות אתם משתמשים בתיקוני פחחות וצבע לרכבי טסלה?

כמובן וודאו גם שהמחיר שלהם סביר ביחס לשוק.

למתקדמים: בקשו לדבר עם לקוח ותיק של המוסך כדי לקבל חוות דעת ישירה. אוהבי טסלה גם אוהבים לדבר על הטסלה שלהם ולשתף מידע. כך גם תקבלו חוות דעת לא משוחדת על המוסך, וגם תכירו חבר או חברה חדשים, אוהבי טסלה ממש כמוכם :)

 

אין דבר יותר שגרתי מנהיגה. מדי יום אנחנו קמים בבוקר, עולים על הכביש ונוסעים לעבודה, למסגרות של הילדים, לסידורים. אבל בישראל 2022 הסיפור הוא אחר. בפעם הבאה שתעלו על כביש, פקחו עיניים ביתר תשומת לב, כי מהפכה ענקית עוברת ממש בימים אלו על תעשיית הרכב. מהפכה שאת סימניה הראשונים כבר אפשר לראות על כבישי ישראל.

 

ואם אתם כבר נוהגים על טסלה, תהנו ממבטי הקנאה, ושימו לב לשמור ולהגן מכל משמר על הטסלה החדש והנוצץ שלכם, מפני שריטות צבע ופגיעות פח, ואם בכל זאת יהיו כאלה, אנחנו מקווים שהכתבה הזו נתנה לכם ידע וכלים מועילים.