בדיוק עמדתם לצאת מהחניון התת קרקעי של הקניון או הסופר, ואז שמעתם את זה קורה. הרכב נחבט במלוא העוצמה בקיר, במקרה הטוב, ובמקרה הרע – כמעט פגעתם בילד שעבר ממש מאחור.

את הדברים האלה לא תוכלו לצפות. בחלק מהמקרים, לא בטוח שזה גם יקרה ממש באשמתכם. מה שכן עשוי לקרות, הוא המחיר הגבוה שתשלמו ברגע שפעם אחת, ברגע של חוסר תשומת לב, הרכב שלכם יבלה שעות או ימים במוסך כדי לתקן את הנזק. על המקרה הרע, אנחנו מעדיפים לא לחשוב.

בשביל בשל ריבוי המקרים, הולכת ועולה תופעת התקנת מצלמת רוורס ברכב בשנים האחרונות. כשאתם מוסיפים מצלמה אחורית לרכב שלכם, אתם לא מוסיפים עוד פריט לא חשוב, אלא עוד זוג "עיניים" שיהפכו את הנהיגה שלכם לקלה ובטוחה. פלא שארצות הברית מחייבת בחוק להתקין כזאת בכל רכב?

אבל רגע, לפני שאתם מחליטים להתקין אחת כזאת ברכב שלכם, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת. כמו למשל, מה ההבדל בין מצלמה לחיישן, האם כדאי להתקין מצלמה פשוטה או יקרה ואיך בכלל לבחור אחת כזו? הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת.

מצלמת רכב אחורית

הסיוט שהופך לחלום: חניה ברוורס. וגם: למה לא חיישן?

זוכרים את השיעור הראשון שלכם בו למדתם הכל על חניה ברוורס? איך להביט במראה, מהו התזמון הנכון לסובב את ההגה ואיזו זווית צריך לקחת כדי לבצע חניה מדויקת?

אז זהו, שכל זה לא תמיד יעזור לכם לסיים את החניה בשלום. לא תוכלו לשלוט על התנועה של הולכי הרגל, על האמא שהחליטה לרדת עם העגלה בדיוק כשאתם עושים רוורס לאחור (כמה פעמים זה קרה לכם, הא?), אל הילד שמיהר לחצות את הכביש בדיוק כשעמדתם, והוא לא זיהה שאתם בנסיעה לאחור.

עם מצלמת רוורס, תוכלו להפוך את החניה שלכם לקלה ופשוטה. בניגוד להתקנת חיישן רוורס, את הילד שיורד לכביש תוכלו לזהות מרחוק. ייתכן וכשהחיישן שלכם, שמסוגל לזהות את הגוף שנע מאחוריו רק כשהוא קרוב באמת, יתריע בשלב מאוחר יותר, כזה שבו כבר לא יהיה לכם מה לעשות.

חשוב להבין, חיישני רוורס מתבססים על גלי קול. ככאלה, לעתים הם לא מזהים את מה שקורה מאחור. לא פעם קרה שאת הצפצוף שלהם שמעתם בדיוק בזמן בו התנגשתם בקיר בנסיעה אלכסונית לאחור. כך, תוכלו לסכן גם את הילד שרץ מאחור.

צילום אחורי של מכונית

התקנת מצלמת רוורס – מה צריך לדעת?

ובכן, המצלמה הזו היא זעירה. זעירה כל כך, עד שלא תוכלו לראות אותה אם לא תתמקדו בפער שבין לוחית הזיהוי לתא המטען שלכם. המיקום הזה הוא מושלם עבור התקנת מצלמה, משום שהוא תופס את הזווית הרחבה ביותר. כזו שתזהה גם את הרכב שנתקע לפתע מאחור, בדיוק כשאתם עומדים לנסוע אחורה.
מצלמת רוורס מחוברת למערכת מולטימדיה או למראה שלכם. אם יש לכם רכב מהשנים האחרונות, סביר להניח שתהיה מערכת מולטימדיה מחוברת אליו, כך שזו האופציה העדיפה יותר. כך תוכלו לראות את השטח במסך גדול יותר. שבעה אינטש לפחות, לעומת כחמישה בלבד במראה.
את התמונה תוכלו לראות בשילוב למסך האחורי. כמובן, למערכת כזו מותקן חיישן שמתריע כשאתם קרובים מדי. כלומר, לא רק שתוכלו לראות את מה שקורה מאחוריכם, אלא גם לשמוע את מה שאולי לא הייתם יכולים לראות.
חשוב להדגיש כי המצלמה לא תוכל להחליף את העיניים שלכם. לא תוכלו לנהוג בנסיעה לאחור מבלי להביט במראות כשצריך, מבלי לסרוק את השטח מסביב.
מה שכן, יתרון נוסף במצלמות רוורס הן הכסף הרב שתחסכו. כן, ממש ככה. מצלמת רוורס יפחיתו באופן משמעותי את הסיכון לנזקי צבע לרכב ושריטות על חלקו האחורי, משום שהיא מצמצמת באופן משמעותי את הסיכוי שתפגעו ברכב שמאחוריכם, בעמוד החניה התת קרקעית בקניון או בכל מקום אחר. בעלות נמוכה, תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה כאב ראש בהמשך הדרך. עלות תיקון של נזק פח וצביעה, תעלה בדרך כלל יותר משווי התקנת המצלמה שלכם.

אלו סוגי מצלמות יש

כמו במצלמות רגילות, או בכל מוצר בשוק, קיימות דרגות שונות של איכות. בשוק קיימות מערכות זולות יותר ומעט יותר יקרות, כך שההבדל בין מצלמה איכותית למצלמה סטנדרטית לא אמורה לפגוע בכיס שלכם באופן ניכר.
מצד שני, צריך לזכור שהמטרה החשובה היא לראות מה קורה מאחוריכם. לא מדובר בתמונה שצריך לסרוק למדפסת שלכם, כך שאיכות טובה תספיק במקרה הזה. לא בטוח שמצלמות באיכות HD יועילו יותר, אבל הן בהחלט נותנות חוויה אחרת. המחיר, כמובן, יהיה בהתאם.
שאלה נפוצה בנושא המצלמות היא מה קורה במקרה שבו אנו נוסעים בלילה או תחת ערפל כבד ואיך היא משתלבת בגשם. התשובה: נהדר. כאשר מדובר במצב לילה, פנסי הרוורס המותקנים יאירו לכם את הדרך. לגבי הגשם, העדשה של המצלמה מוגנת ולכן אל תחששו מחדירת מים או ממצב שבו לא תוכלו לראות שום דבר. אתם רואים מטושטש? סביר להניח שנפלה טיפה בדיוק על העדשה שלכם. פנו אותה בעזרת האצבע, לא מדובר בהליך מסובך במיוחד.

רוצים להתייעץ? פנו אלינו

מוסך טיל קיים כבר למעלה מ-50 שנה. מלבד עבודות איכותיות של פחחות צבע בתנור, הוא מבצע מכירת אביזרים איכותיים.
אנו מקפידים על שירות מקצועי ואדיב, אמינות ללא דופי, עבודה מקצועית וחיסכון בזמן ובטרחה עבור לקוחותינו. המוסך ממוקם, לנוחיותכם, ברחוב שונצינו 21 בתל אביב (חמש דקות בלבד ממרכז עזריאלי) – כך שהוא זמין ונגיש לתושבי מרכז הארץ.
אם אתם חפצים בהתקנת מצלמת רוורס איכותית, כדאי שתדברו איתנו או תגיעו אלינו. נוכל להתקין לכם במקום מצלמה איכותית בהתאם לצרכים שלכם ובמחיר הוגן, שיגרום לכם לחזור :)

בהצלחה.