מוסך טיל - יישור ג'נטים

מוסך טיל – יישור ג'נטים

ג'אנטים לרכב המהווים למעשה את החישוק עליו מתלבשים גלגלי הרכב, משווקים כיום באמצעות מאות דגמים שונים של ג'אנטים המיוצרים מחומרי גלם שונים כגון: פלדה, אלומיניום, מגנזיום ואף טיטניום.

הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות בתעשיית הרכב, הובילו לייצורם של ג'אנטים מרהיבים ביופיים וקלים במשקלם, כאשר הג'אנטים הנפוצים ביותר בישראל הם אילו המיוצרים מפלדה או ג'אנטים מגנזיום.

ג'אנטים מפלדה זוכים לפופולאריות לנוכח מחירם הנוכח יחסית והודות לעובדה שגם פגיעה משמעותית בג'אנט ניתנת לתיקון.

הג'אנטים מגזניום לעומת זאת, זוכים לפופולאריות בקרב ציבור הנהגים הישראלי לנוכח העובדה שחישוקי המגזניום קלים בהשוואה לג'אנטים המיוצרים מחומרי גלם אחרים, לרבות, פלדה, אלומיניום וטיטניום.

כמו כן, ג'אנטים מגנזיום זוכים לאהדה רבה בקרב ציבור הנהגים הישראלי, לנוכח העובדה שאחד מיתרונותיו המובהקים של ג'אנט מגזניום טמון בגמישות החומר מה שמאפשר שגם אחרי מכה משמעותית הג'אנט ישמור על מבנה עגול.

מנגד, ג'אנטים המיוצרים מאלומיניום או טיטניום מתאפיינים אומנם במשקל קל (יחסית לג'אנטים מפלדה) ומעיצובים מרהיבים (בדומה לג'אנטים ממגזניום), אך כל מכה משמעותית בהם כמעט איננה ניתנת לתיקון.

ג'אנטים עלולים להתעקם מסיבות שונות הכוללות בין היתר: נסיעה ממושכת על גלגל מפונצ'ר, התנגשות הגלגל בעוצמה במדרכות ואבני שפה וכדומה.

יישור ג'אנטים – הדרך הטובה ביותר לתיקון הג'אנט

כאשר חישוקי הגלגל "חוטפים" מכה משמעותית כתוצאה מחיכוך הגלגל במדרכות או מכל סיבה אחרת (כגון: נסיעה ממושכת על גלגל עם תקר) החישוק עלול לאבד מצורתו ומבנהו העגול. במקרים אלו מומלץ לבצע אחת משתי הפעולות הבאות:

1. החלפת הג'אנט הלקוי בג'אנט אחר (משומש או חדש)

2. תיקון הג'אנט באמצעות פעולה המכונה יישור ג'אנטים

יישור ג'אנטים הינה פעולה מומלצת גם במקרים בהם הג'אנט חוטף מכה קלה וחלקו מתקעם.

במקרים אלו, אנו ממליצים לכם שלא להמשיך בנסיעה משום שהדבר עלול להוות סכנה בטיחותית למשתמשי הרכב והדרך.

יישור ג'אנטים הינה פעולה המיושמת באמצעות מכשירי מתיחה ייעודים, מכונות ומתקנים מיוחדים המוחזקים במקומות המתמחים בביצוע עבודות תיקון, יישור ושיפוץ של ג'אנטים מכל הסוגים.

ברוב המקומות בהם קיימת התמחות בכל הנוגע ליישור ג'אנטים, תוכלו ליהנות גם משירותי צביעת ג'אנטים בצבע וזאת כחלק מחידוש הג'אנטים המותקנים בכלי רכבכם.

כיצד לבחור מקום העוסק ביישור ג'אנטים?

מוסך טיל - יישור חישוקי מגנזיום

מוסך טיל – יישור חישוקי מגנזיום

במידה וגם אתם נדרשים לבצע פעולת יישור ג'אנטים, אנו ממליצים לכם לבחור את המקום בו תקיימו את פעולת היישור בהתאם לפרמטרים הבאים:

♦ בדקו מהו הוותק והניסיון המקצועי העומד לרשות בעלי המקום בתחום

♦ בדקו מהן מערכות הציוד המוחזקות במקום לצורך פעולת יישור ג'אנטים

♦ בדקו האם פעולת היישור משלבת בתוכה גם פעולת איזון ג'אנטים בסיומה

♦ בדקו איזה סוגי ג'אנטים מיושרים במקום ואת גודל הג'אנטים הניתנים לתיקון במקום

♦ בדקו האם בנוסף לפעולת היישור בעלי המקום מתמחים בשיפוץ ותיקון ג'אנטים

♦ בדקו מהו היקף פעולות היישור המתקיים במקום מדי חודש

♦ אל תהססו לדרוש רשימת ממליצים מבעלי המקום או לחילופין לאתר המלצות או ביקורות ברשתות החברתיות אודות המקום

♦ בדקו מהן עלויות השירות וערכו השוואת מחירים בין מספר מקומות- זכרו: בדומה לכל תיקון רכיב אחר בכלי הרכב, גם בתחום יישור ג'אנטים, המחיר הנמוך איננו אמור להוות פרמטר מרכזי בהליך בחירת המקום בו תבצעו את העבודה.

ולסיום, חשוב שתבדקו את זמני התיקון הנדרשים וזכרו שמשך התיקון הינו בהתאם למצב הפגיעה בג'אנט. ברוב המקרים, ניתן ליישר ג'אנט תוך מספר שעות קצר וזאת במידה ולא מדובר בפגיעה משמעותית אשר שינתה את צורתו המקורית של הג'אנט.

פנו אלינו אל מוסך טיל עוד היום וקבלו פתרון אמין במהירות