פחחות וצבע לרכב – שני המושגים האלו כמעט תמיד נשמעים יחד, ולא במקרה. תאונות קלות ושריטות של הרכב הן עניין שבשגרה. שפשופים ביציאה מהחנייה, שריטות ועיקום של הפח בנסיעה בינעירונית, וגם בלאי מתמשך ודהייה של הצבע הם רק חלק מהמקרים בהם נדרשים תיקוני צבע ופחחות לרכב.

במקרים של תאונות קשות יותר, מלבד התיקונים המכאניים הנדרשים תצטרכו כמובן גם לטפל ברכב מבחינה קוסמטית ולהחזיר את הצבע ואת הפח לקדמותם.
למרות שתיקוני פחחות צבע מתפרשים לעיתים כתיקונים קוסמטיים בלבד שמטרתם לשמור על הנראות של הרכב, בפועל חשיבותם גדולה יותר והם עוזרים לנו לשמור על הרכב לאורך שנים.

פחחות וצבע לניסן גו'ק

 

 

מהם טיפולי פחחות וצבע? מתי נדרש לבצע אותם? כיצד הם מסייעים לנו לשמור על הרכב ואיך נדע לבחור מוסך מקצועי ואמין עבורם? כל המידע לפניכם.

מהם תיקוני פחחות וצבע – כל מה שצריך לדעת

תיקוני פחחות צבע הם שם נרדף לתיקונים של שילדת הרכב. מוסכים המתמחים בתיקוני פחחות ובתיקוני צבע אחראים בין היתר על תיקון של פנסים ומראות (עקב שריטות עם שברים לדוגמא), תיקוני פח עקום, שיפוץ וצביעת פגושים, חידוש צבע כללי, תיקון דלתות, צביעה מקומית של חלק מהרכב, חידוש ג'נטים ועוד.

בין אם מדובר בעיקום של הכנף, צבע דהוי, שריטה בצידי הרכב שנגרמה עקב יציאה מהחנייה, או תאונה חזיתית שגרמה לעיקום רציני של השילדה, חשוב מאוד לבחור את אנשי המקצוע המיומנים והמנוסים עבור תיקוני הפחחות והצבע.

החשיבות של תיקוני פחחות וצבע

על תיקוני פחחות אין צורך להרחיב. מלבד הפגיעה הקוסמטית, חשוב מאוד לתחזק את שילדת הפח של הרכב. זוהי המעטפת החיצונית שמגינה עליכם ועל המנוע ויתר החלקים החשובים שנמצאים בליבת הרכב, ולכן חשוב מאוד לתחזק את השילדה ואת הפח באופן קבוע, בייחוד אם הרכב שלכם עבר תאונה.

באופן די ברור, כאשר אתם פונים למוסך המקומי על מנת לבצע תיקוני פחחות, במקרים רבים תידרשו גם לתיקוני צבע ברכב. הפגיעה בפח ובשילדה החיצונית גורמת גם לקילוף של הצבע ולירידה של השכבות העליונות שלו.

מקרים נוספים בהם תידרשו לתיקוני צבע הם בעקבות בלאי טבעי עקב מזג אויר (לחות ושמש למשל), נזקי טבע (לשלשת ציפורים למשל), או בעקבות שימוש לא נכון בחומרי ניקוי רכב, ניסיון לצבוע את הרכב באופן עצמאי וכן הלאה.

מלבד הפן הקוסמטי, הצבע עוזר לשמור על הרכב ועל השילדה לאורך זמן. הצבע משמש כשכבת הגנה חיצונית מפני נזקי הטבע, בע"ח ועוד, רטיבות, קורוזיה. מלבד זאת, צבע איכותי מחזיק מעמד לאורך זמן ומעניק לרכב מראה טבעי ויפה.

ההמלצה היא לבצע תיקוני צבע מדי תקופה – מהסיבה הפשוטה שהצבע הטבעי של הרכב שלכם דוהה עם הזמן כחלק תהליך טבעי.

איך לבחור מוסך פחחות וצבע אמין?

תיקוני פחחות צבע הם מהתיקונים הנפוצים ביותר, ולא סתם תוכלו לפגוש מוסכי פחחות צבע בכל פינת רחוב. השאלה האמיתי היא עד כמה המוסך שחברתם אמין ומקצועי? אלו הם שתי הפרמטרים העיקריים לפיהם חשוב לבחור את המוסך שיטפל בנזקי השילדה של הרכב שלכם.

אתם עשויים לחשוב שתיקוני פחחות הם תיקונים קלים שכל אחד מאיתנו יכול לבצע, אולם למעשה לא כך הדבר. על מנת לתקן את השילדה של הרכב בצורה טובה ולהחזיר את הרכב לקדמותו, נדרשת עבודה מדויקת ואיכותית שלא כל אחד מאיתנו יכול לבצע. הפח הוא חומר עדין ודק וצריך לדעת לעבוד איתו בעדינות ובדיוק רב.

מוסך פחחות צבע מקצועי ואמין יעבוד אך ורק עם הצבעים האיכותיים ביותר. חשוב לדעת הצבעים האיכותיים ביותר שיש לשוק להציע הם צבעי PPG. כמובן שמדובר בצבעים מקוריים שמחזיקים לאורך שנים, לא דוהים בקלות ומעניקים הגנה מרבית לרכב מפני נזקים שונים.

כמו כן, מוסכים פחחות צבע מקצועיים ידעו להתאים את הצבע לרכב באופן מדויק. בדרך כלל, מוסכים שמכבדים את עצמם ישתמשו בתוכנות ובכלים אוטומטיים על מנת לבצע התאמה מלאה בין הצבע לבין השילדה – חשוב מאוד להיזהר משרלטניים ואנשי מקצוע שמבצעים רק חצי עבודה.

טיפ חשוב נוסף הוא לבדוק יחד עם מוסך הפחחות והצבע את התהליך שהרכב שלכם עומד לעבור. מוסכים ייעודיים לתיקוני צבע ופח משתמשים בתנור מיוחד לייבוש הצבע, והם דואגים לאיטום מוחלט של כל החלקים שאינם מיועדים לצביעה (כמובן רק אם מדובר בצביעה חלקית של הרכב).

ולסיום, זכרו – מוסך איכותי ומקצועי אולי יעלה לכם טיפה יותר כסף, אך לאורך זמן טיפולי הפחחות והצבע ישתלמו לכם. לעיתים אנו משלמים בזול רק בהתחלה, ולאחר מכן משלמים ביוקר!