מוסך הסדר מנורה

כאשר אתם בעלי רכב ולא משנה כמה הוא אמין וטוב, אחד ה"חברים" הקבועים שלכם יהיה המוסך. 

אין בכך כל רע. להיפך – הסתייעות רבה במוסך, גם עבור דברים שלכאורה אפשר לדלג עליהם כמו פחחות וצבע או תיקון פגושים, היא השקעה קבועה בשיפור מצב הרכב. לעתים, השקעה כזו דוגמת הכנת הרכב לחורף, חשובה מאוד ועשויה אפילו למנוע תאונות. עם זאת, יש מצבים שבהם תאונות מסוג כזה או אחר בכל זאת מתרחשות וגם אז נזקקים למוסך, בלית ברירה, בדחיפות ולעתים ביוקר. אחד הדברים שעשויים לפשט ולהוזיל התמודדות עם מצב לא סימפטי שכזה, הוא ביטוח הרכב ונושא מוסכי ההסדר:

מוסף הסדר מנורה מבטחים – בואו נעשה קצת סדר

מוסכי הסדר, הם מוסכים אשר עשו הסכם מיוחד עם חברת ביטוח ספציפית. כל מוסך רשאי לעשות הסכמים מסוג זה עם יותר מחברת ביטוח אחת במקביל ואכן, מוסכים רבים עובדים עם כמה חברות ביטוח בו זמנית. חברת הביטוח מפנה את לקוחותיה למוסך זה (או כמה מוסכים כאלה). המבוטח יכול לבחור האם הוא מעוניין בפניה למוסך רגיל, מוסך הסדר ואיזה מהם (מתוך אלה שעובדים עם אותה חברת ביטוח). כמו כן (וזו נקודה חשובה מאוד עבור רוב בעלי הרכב), המבוטח מקבל מחיר מוזל (הנחה בדמי ההשתתפות העצמית). 

מדוע כדאי ללכת למוסך הסדר מנורה – הוזלת התיקון

מדוע כדאי להיעזר במוסכי הסדר? ראשית, העבודה עם מוסכי הסדר מוזילה את תיקון הרכב. אם מדובר בתאונה, חשוב לקחת בחשבון שנזק זה יהיה פעמים רבות נרחב או חמור יחסית. כתוצאה מכך, גם תיקונו עשוי להיות יקר למדי. לכן, היבט החיסכון בעלויות התיקון משמעותי מאוד והוא אולי הגורם הראשי, שבגללו מבוטחים רבים מעדיפים מוסכי הסדר.

  

מוסך הסדר מנורה – מוסכים אמינים

המוסכים שחברת הביטוח מכניסה לרשימה, אמורים להיות אמינים. במידה וזה לא יהיה המצב, כל אינטראקציה של המבוטח איתם תבריח לקוחות עבור שני העסקים – חברת הביטוח והמוסך. אמינות מוסכים היא נקודה חשובה ביותר. אנו מפקידים את כלי רכבנו בידי מקצוענים, שעובדים על הרכבים לעתים בצורה מורכבת למדי, תוך ביצוע שינויים נרחבים במערכות מרכזיות ברכב. יש לכך השלכות מרחיקות לכת על תפקוד הרכב, כולל כמובן היבט בטיחותי גדול מאוד. כך שאיכות המוסך איתו עובדים, היא נקודה קריטית של ממש. 

מדוע זה כדאי – פשטות

מצב של תאונת רכב, הוא מצב שכרוך בהרבה בזבוז זמן, בירוקרטיה, שלא לומר עוגמת נפש. תיקונים מסובכים, דוגמת התיקונים שנדרשים לרוב לאחר תאונת רכב, עלולים לחייב אתכם לעבור בין מוסכים שונים, אשר מתמחים בתחומים שונים. בין השאר, אלה יהיו פעמים רבות תחומים שבהם אתם לא מכירים מוסכים מתאימים. כאשר המבוטח מופנה לרשימת מוסכים מוכנה מראש, הדבר מפשט את העניינים עבורו. כמו כן, ההתנהלות מול המוסך וחברת הביטוח נעשות כתהליך מוכן וידוע מראש.  התהליך גם פשוט יותר. התשלום לדוגמא, הוא רק תשלום של סכום ההשתתפות העצמית. אין צורך לחכות להחזר מחברת הביטוח, מאחר שלא משלמים את מלוא הסכום (חברת הביטוח תשלם ישירות למוסך, את הסכום המלא פחות ההשתתפות העצמית). 

מוסך הסדר מנורה – קבלת רכב חלופי

אם פונים לתיקון הרכב דווקא במוסך הסדר, עשויים לקבל במידת הצורך רכב חלופי. זאת, בהתאם לנסיבות ולתנאי הפוליסה. הרכב החלופי יהיה ברשותכם, כל עוד הרכב שבתיקון נמצא במוסך. יש לכך כמובן יתרונות רבים, מבחינת צמצום הפגיעה בפעילות השוטפת – בעבודה ובחיים הפרטיים. זאת, גם ביחס לשימוש בתחבורה ציבורית (תשלום רק ברב קו? אין לי! מאיפה יוצאת רכבת קרובה? איך נמשיך מתחנת הרכבת ליעד?).

חשיבות בחירת המוסך

לסיום, נוסיף כי בחירת מוסך היא תמיד נקודה חשובה. בחירה טובה בנושא זה, תשרת אתכם לטווח ארוך, עם הרכב הנוכחי וגם עם נוספים. רובנו לא מומחים לכלי רכב וגם מי שכן, לא מתמצא בכל תחומי המשנה הרבים של מכונות מורכבות אלה. לכן חיוני שיהיה אמון, בינינו לבין המוסך שאיתו אנחנו מטפלים ברכב. בין אם זה באופן קבוע או סביב מקרים מיוחדים, בהם נדרשת הפעלת הביטוח.