מעורבות בתאונת דרכים מצריכה מכם לגשת לתקן את הנזק שנגרם לרכב, אך היכן נכון לערוך את התיקונים? האם מוסך מספיק טוב עבורכם או שמא עליכם לגשת למוסך הסדר?

מוסכי הסדר

אילו חברות ביטוח עובדות מול מוסך טיל?

מוסך טיל גאה לעבוד בהסדר עם חברות הביטוח הבאות:

  1. הראל
  2. מנורה
  3. איילון
  4. AIG
  5. מגדל
  6. ליברה

 

תאונות דרכים מתרחשות מידי יום, בין אם אלו הן תאונות המערבות פצועים בגוף ובנפש ובין אם אלו הן תאונות "קלות" אשר מערבות נזק לכלי הרכב בלבד ודורשות תיקונים קטנים כמו תיקון פחחות או אפילו רק תיקוני צבע לרכב. על פי רוב נגרמות התאונות בשל חוסר תשומת לב או מהירות ומרגע הפגיעה, נגזר עליכם להתעסק עם בירוקרטיה ותיקון הרכב והחזרתו למצבו הקודם.

ברגע בו התרחשה תאונה, עליכם בראש ובראשונה להישאר רגועים ומיד אחר כך לגשת אל הנהג ברכב המעורב ולהחליף איתו פרטים, לרבות פוליסת הביטוח של הנהג, מספר הטלפון שלו, שמו שם משפחתו ותעודת הזהות שלו. בהתאם למידת הנזק שנגרם לכלי הרכב שלכם, עליכם לפנות למוסך – באופן עצמאי או באמצעות גרר.

האם לגשת למוסך פרטי או למוסך הסדר?

הדבר הראשון שיש לבצע לאחר תאונת דרכים, להחזיר את הרכב למצב תקין. את התיקונים והטיפול ברכב ניתן לבצע בשתי דרכים, האחת לגשת אל מוסך מטעמכם ואילו הדרך השנייה היא לפנות אל מוסך הסדר מטעם חברת הביטוח דרכה אתם מבוטחים. היה וקבלתם החלטה לגשת למוסך באופן עצמאי, עליכם לקחת בחשבון כי כל ההליך יהיה באחריותכם בלבד ועם תום התיקון, יוטל עליכם להגיש את סך הקבלות / ההוצאות לחברת הביטוח על מנת לקבל החזר.

במידה ותבחרו לתקן את רכבכם במוסך הסדר, יהיה עליכם לשלם את ההשתתפות העצמית בלבד (במידה והאחריות על התאונה היא עליכם ולא על צד ג' ) ויתר התשלומים יתבצעו באופן ישיר בין המוסך לבין חברת הביטוח. ההתנהלות אל מול מוסך הסדר היא נעימה, נוחה, קלה וקצרה הרבה יותר מההתנהלות במוסך שאינו בהסדר, כך שלעיתים יהיה זה חכם ונכון יותר להתנהל אל מול מוסך הסדר שיחסוך לכם לא מעט כאבי ראש ונטל כלכלי, אפילו אם רק מדובר בשריטות ברכב.

היה ואתם פונים למוסך באופן עצמאי, תדרשו להשאיר צ'ק על סכום הטיפול מטעמכם. את הצ'ק תוכלו לתת דחוי לעד שלושה חודשים קדימה ובזמן זה תתנהל התביעה אל מול חברת הביטוח. עליכם לקחת בחשבון, כי במידה וחברת הביטוח תחליט מכל סיבה שהיא, כי היא לא לוקחת אחריות ומסרבת לשלם בעבור הנזק או שהתשלום מצידה מתעכב, הצ'ק שלכם יופקד ואתם עלולים להיכנס לגירעון כלכלי בעקבות כך, מה שלא יקרה בשום דרך באם תבחרו לגשת אל מוסך הסדר.

כיצד יודעים מראש אודות מוסכי ההסדר

על מנת להכיר את כל מוסכי ההסדר איתם אתם יכולים לעבוד, עליכם ליצור קשר עם חברת הביטוח דרכה רכשתם את הפוליסה והיא תדאג להעביר לכם את הרשימה המקיפה של מוסכי ההסדר בשרותיהם אתם יכולים להיעזר. שימו לב כי, לכל חברת ביטוח מוסכי ההסדר שלה, כך שחשוב מאוד לברר בטרם עת מי הם מוסכי ההסדר אליהם אתם יכולים לגשת. לנוחיותכם ריכזנו עבורכם מידע על מוסכי הסדר איילון

חברות ביטוח מחזיקות ברשימה שלהן מוסכי הסדר של מוסכים מורשים, כך שאין זה משנה באיזה רכב אתם נוהגים, היה ואתם מבקשים לתקנו במוסך מורשה, סביר שתאתרו את המוסך בסביבת המגורים שלכם.

לסיכום – כל עוד אתם מבקשים לתקן את רכבכם במוסך הסדר, ראוי שתוודאו מבעוד מועד האם המוסך אליו אתם ניגשים, אכן מצוי ברשימת מוסכי ההסדר של חברת הביטוח דרכה רכשתם את הפוליסה שלכם. היה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, קחו את רשימת מוסכי ההסדר מחברת הביטוח והגיעו לטפל ברכבכם בהקדם האפשרי.