בעוד שצביעת רכב עשויה להתבצע מתוך מטרה אסתטית בעיקרה, ישנן גם סיבות פרקטיות לצביעת הרכב. ידעתם כי צבע איכותי לרכב עשוי לסייע בהגנה מהשמש? הצטרפו ל-3 דקות קריאה, במהלכן נדבר על סיבות שונות לצביעת רכבים. 

רגע לפני שמדברים על צביעת רכבים, בואו נזכיר שאנחנו מתגוררים בארץ הקודש, ישראל. ובארצנו הקטנה יש שמש חמימה, בלשון המעטה. לא פעם, רכבים מגיעים לצביעה בעקבות פגיעות צבע מהשמש, אבל לא רק. בארצנו ישנן לא מעט ערים הממוקמות בקרבת חוף הים, מה שמוביל לפגיעות נפוצות בצבע כתוצאה ממליחות הים באוויר. 

מליחות באוויר, חוף הים וצביעת הרכב – מה הקשר? 

רכבים שנוסעים בקרבת חוף הים עשויים, עם הזמן, לפתח גם חלודה. אבל לא נקפוץ לדבר נושא כמו חלודה כרגע, כי חלודה כבר מצריכה עבודה יותר יסודית מאשר צבע לרכב כזה או אחר. בפועל, חלודה מצריכה לא רק צבע, אלא עבודת פחחות לכל דבר. 

ובכל זאת, למה בעצם אנחנו מדברים על חלודה, אם התכנסנו כדי לדסקס בענייני צבע לרכב? ובכן, חשוב לדעת, ככל שתקפידו על צביעה יותר איכותית לרכב, ככה הרכב יהיה יותר מוגן מהתפתחותה של החלודה הזו. בעוד שחלק מסוגי הצבעים דוהים ושכבת המגן שלהם נעלמת, סוגי צבעים אחרים יהיו עמידים יותר מפני תלאות מזג האוויר. 

בחירת צבע לרכב

צבע לרכב = הזדמנות מצוינת לתיקונים נקודתיים של חלודה 

אם במהלך הפרויקט של צביעת הרכב אתם מבחינים בנקודות חלודה, יהיה חשוב לטפל נקודתית במקומות האלו. תיקון נקודות חלודה ברכב מתבצע די בקלות בד"כ, ולא יצריך עבודת פחחות מאוד משמעותית לרוב. אם כך, זו הסיבה השנייה לעשות צבע לרכב – הזדמנות מצוינת לתקן נקודות חלודה. 

שימו לב, ככל שתדחו את התיקונים הנקודתיים של חלודות, ככה אתם מסתכנים בהרחבתה של החלודה. חלודה מכונה בתור "סרטן של מכוניות וסירות". ככל שמטפלים בה מוקדם יותר, ככה מונעים את ההתרחבות שלה בשאר חלקי הרכב. 

מעלים את הערך של הרכב עם צבע לרכב 

עוד סיבה לצביעת הרכב היא: העלאת הערך של הרכב. לכל רכב יש מחירון, בעוד שהמחירון הזה משתנה בהתאם למצב הרכב, לאופן בו תחזקו אותו במהלך השנים. אם אתם מוכרים רכב עם צבע דהוי, מתקלף או שרוף מהשמש, אתם מוכרים רכב שיימכר מתחת למחירון. 

צבעתם את הרכב לפני המכירה? ייתכן שהעליתם את ערכו של הרכב. לעיתים אפילו בצורה משמעותית. מצד שני, חשוב לציין כי צבע לרכב יכול גם להוביל לפגיעה בערך של הרכב.  מתי? במקרים בהם הצבע לא מבוצע בצורה נכונה. טיפ מאיתנו – בדרך כלל יהיה חשוב לעשות צבע לרכבים בתנורי צבע (צביעה "חמה"). 

 

חידוש הרכב עם צבע – כי בא לנו! סיבה מעולה 

עוד סיבה לצביעת הרכב היא, הסיבה של חידוש וריענון. אם בא לכם להתרענן עם צבע חדש לרכב, זה פשוט כיף, וזו סיבה מספיק טובה. כשתצבעו את הרכב, תוכלו להנות ממנו כאילו הוא רכב חדש. במיוחד אם הלכתם על צבע שונה (לא לשכוח שצריך לשנות את צבע הרכב ברישיון הרכב). 

אם אתם רוצים להפוך את הפרויקט למיוחד באמת, תוכלו גם להוסיף נגיעות של צבע בלוח המחוונים של הרכב. אם למשל צבעתם את הרכב בצבע אדום, תוכלו למתוח קווים עיצוביים על הדשבורד בתא הנוסעים (כמו בדגמי 500 של פיאט). 

הזדמנות מצוינת לתיקונים קטנים 

אם אתם כבר צובעים את הרכב מבחוץ, תוכלו לנצל את ההזדמנות כדי לבצע כל מיני תיקונים קטנים בדשבורד, אולי תפירה של קרעים במושבים, תיקון פלסטיקה ועוד. כך או כך, הצביעה של הרכב היא הזדמנות פז לעבור על כלל התיקונים הקטנים שהרכב מצריך. 

לא פעם, חלקי פלסטיק ברכב נוטים להיסדק כתוצאה מחשיפה מוגברת לשמש. לאחר צביעת הרכב, תוכלו לעבור לתא הנוסעים. תוכלו להנות מתחושה חדשה לגמרי ברכב, גם אם הוא רכב ישן. יודעים מה? במיוחד אם הוא רכב ישן, הוא בד"כ יצריך את המגע החם והאוהב מבחוץ גם מבפנים. 

צבע רכב הכולל הגנה ודחיית מים 

ישנם בימינו סוגי צבעים לרכבים, שכוללים גם שכבות הגנה ממים ומלכלוך. בעוד שאפשר לצבוע את הרכב עם שכבת נאנו קראמי, ישנם גם יצרני צבעים אחרים שמייצרים צבעים איכותיים עם שכבות הגנה. אם אתם כבר נכנסים לפרויקט הקצר של צביעת הרכב, יהיה כדאי לבדוק איך עושים זאת הכי נכון. ככל שהרכב יהיה מוגן מבחוץ, ככה תוכלו לשטוף אותו יותר בקלות ולהנות מניקיון כללי טוב יותר. 

בין אם אתם מעוניינים לצבוע רכב מסוג כזה או אחר, יהיה חשוב לבחור באנשי מקצוע שמשתמשים בתנורי צביעה מקצועיים ובצבע איכותי לרכב. קבלו מספר הצעות מחירים, תשוו ביניהן ותבחרו את אנשי המקצוע שלכם. לאחר מחקר שוק קצר באינטרנט, תוכלו לאתר את אנשי המקצוע המומלצים בתחום.