פגוש הרכב (או בשמו הנפוץ יותר – טמבון), הוא החלק הנמצא בחזית הרכב וגם בצידו האחורי שלו. הפגושים כיום עשויים תרכובת פלסטיק קשיחה, אשר נועדה לספק גמישות והגנה לגוף הרכב בעת תאונה, בה שני רכבים (או יותר) מתנגשים זה בזה, או כאשר הרכב מתנגש בגוף קשה.

מטרת הפגושים, היא לספק רמה מסוימת של הגנה היקפית לחלק האחורי והקדמי של הרכב (אזור המנוע ואזור תא המטען), אבל, מדובר רק בפגיעה המתרחשת במהירות נמוכה.

בעת תאונה, כאשר ישנה התנגשות בין שני רכבים או אשר רכב מתנגש בעצם קשה במהירות גבוהה, כמעט תמיד תופיע פגיעה לא רק בפגוש, אלא גם באזור עליו נועד הפגוש להגן.

בכל מקרה, מכיוון שפגוש הוא חלק בולט מהרכב, יש לו השפעה על מראהו החיצוני של הרכב, לכן, במידה והפגוש ספג פגיעה ברמה כלשהי, מומלץ לתקן ולצבוע את הפגוש, לא רק מבחינה בטיחותית, אלא גם מבחינה אסטטית.

פחחות וצבע ליונדאי וולסטר

פחחות וצבע ליונדאי וולסטר

פחחות וצבע ליונדאי וולסטר

פחחות וצבע ליונדאי וולסטר

תיקון פגושים מפלסטיק – משימה הדורשת מומחיות או משהו שכל מוסך יכול לעשות?

בניגוד לעבר, בו הפגושים היו עשויים מתכת, מרבית פגושי המכוניות של ימינו עשויים מפלסטיק.

דבר שלכאורה, מקל על תיקונם, אבל, מצד שני, על מנת לבצע תיקון פגושים מפלסטיק בצורה שהם ימשיכו להיות בטיחותיים וגם אסטטיים, נדרשים מיומנות מקצועית וכלים, שאינם עומדים לרשותו של כל מוסך, אלא רק לרשות מוסכים המתמחים בתיקונים מסוג זה.

איך מתבצע תיקון פגושים מפלסטיק?

פחחות רכב ותיקון פגושים מפלסטיק מתבצע על ידי פעולת הלחמה שלהם.

מאחר ומדובר בחלק של הרכב העשוי פלסטיק (בניגוד לגוף הרכב, העשוי פח), אם קיים עיקום בפגוש או שהפגוש נפגע ונשבר, צריך המוסך לפרק את הפגוש ולהפריד אותו מהרכב (כדי למנוע פגיעה ברכב בעת הטיפול בפגוש) ולבצע חימום או הלחמה של החלק הפגוע בפגוש.

לאופן ולמיומנות הביצוע של תיקון פגוש שנפגע ישנה חשיבות מרובה.

מכוניות, מתוכננות ומעוצבות באופן בו הפגושים שלהן יוצרים אווירודינמיקה טובה יותר. כאשר פגוש נפגע ומתוקן בצורה שאיננה מקצועית, אלא רק על מנת לצאת ידי חובה, זרימת האוויר הבא במגע עם הפגוש נפגעת, וכך גם האווירודינמיקה של הרכב כולו.

כך שבנוסף לאסטטיקה ולבטיחות, קיים גם אפקט היעילות, אשר שלושתם יחד יוצרים את הצורך הברור בתיקון הפגוש במוסך המומחה בתחום.

מהו חשיבותו של הציוד הנכון בביצוע תיקון פגושים מפלסטיק?

פחחות וצבע למאזדה 2

פחחות וצבע למאזדה 2

פחחות וצבע למזדה 2

פחחות וצבע למזדה 2

לכאורה, כל מוסך שעומדים לרשותו מכשירים כלשהם המאפשרים הלחמת פלסטיק, יכול לבצע תיקון פגושים. אבל, זה רק "לכאורה", מאחר והפגוש איננו סתם עוד קישוט של הרכב, כסמל של יצרנית הרכב או אבזור חיצוני.

לפגוש תפקיד בטיחותי, ובמידה ותיקונו לא יתבצע באמצעות הכלים והמכשור הנכון (וכמובן, כוח האדם המקצועי והמיומן), הפגוש לא יוכל למלא את תפקידו ולא יוכל לרכך התנגשויות בצורה הטובה ביותר וכתוצאה מכך, אף לא יוכל להגן על הרכב ועל הנוסעים שבתוכו.

אנשי המקצוע של מוסך טיל עומדים לרשותכם, ויעשו כל שביכולתם כדי להשיב את רכבכם למצבו המקורי.

בזכות המיומנות, המקצועיות והכלים החדשניים העומדים לרשותנו, תיקון פגושים מפלסטיק מתבצע במוסכנו בדרך בטוחה ומהירה, כך שהפגיעה שתוקנה לא תורגש.