אם אתם הורים – כנראה שהצלחתם לשכנע את ילדיכם שבאמת יש לכם עיניים בגב, הלוואי וזה היה נכון! אבל החדשות הטובות שהן – שמצלמת רוורס משמשת כעיניים בחלק האחורי של המכונית, מה שמסייע לכם להימנע מתאונות חניה או גרוע מכך. כולנו שמענו על תאונות בהן הנהג לא הבחין במשהו בעת נסיעה לאחור, במקרה הטוב זה – פנס שבור ולעיתים זה יכול להסתיים בנזקים משמעותיים יותר. אז בין אם מדובר בחניית הרכב בחניון, חיבור הקרוואן שלכם או רק בשביל לוודא שילדיכם לא נמצא מאחור כשאתם נוסעים לאחור – מצלמות רוורס בהחלט יאפשרו לכם לשמור על הבטיחות המקסימלית. במדריך הבא נסביר לכם איך בוחרים מצלמת רוורס.

לפני שנתחיל – איך מצלמות רוורס עובדות?

מצלמת רוורס כוללת את המצלמה עצמה שמחברים בחלק האחורי של הרכב ומוניטור לצפייה בלוח המחוונים. כאשר נשנה להילוך האחורי, המוניטור יגיב ויציג את התמונה של המצלמה מאחור.

שימו לב שהחיסרון היחידי של מצלמות רוורס – זה זווית הראייה המוגבלת. לכן תמיד עדיף לשלב מצלמה יחד עם חיישן קירבה שיוכל להשמיע צליל כשאתם מתקרבים למשהו (וכמובן, לא לשכוח להסתכל במראות ואם צריך לתת מבט לאחור).

יש שני סוגים של חיישני מצלמת רוורס –  CCD או CMOS. חיישני CCD מספקים וידיאו באיכות גבוהה הרבה יותר מCMOS ופועלים גם כשחשוך. מצלמות רוורס עם חיישני CCD יקרות יותר לעומת CMOS אך אם תחשבו על זה, זה לא מהדברים שתרצו

לחסוך בהם כסף.

מצלמת רוורס

מה עוד חשוב לקחת בחשבון כשבוחרים מצלמת רוורס?

  • הפעלה אוטומטית – למרות שכיום לרוב המצלמות יש פונקציה כזו חשוב לבדוק זאת לפני. המערכת צריכה להתחבר לאורות הרוורס של הרכב כך שהיא תהיה מופעלת באופן אוטומטי כאשר המכונית עובר להילוך אחורי. זה מאוד לא נוח להפעיל את המערכת כל פעם כשאתם רוצים להשתמש בה – לכן וודאו שיש זאת במצלמה שאתם רוכשים.
  • עמידות בפני מזג אוויר – המצלמה תיחשף לשמש, גשם, לכלכוך ועוד…לכן, אם אתם תרכשו מצלמה שלא עשויה מחומרים איכותיים ועמידים, היא לא צפויה לשרת אתכם זמן רב.
  • רזולוציית תמונה – חפשו מצלמת רוורס ברזולוציה של 720 פיקסלים לפחות, שהיא הרזולוציה המינימלית הנדרשת לצפייה בווידאו. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך איכות התמונה תהיה טובה יותר דבר שיסייע לכם בזמן אמת. פחות מ 720 פיקסלים עדיין יעניקו לכם תמונה טובה, אך יתכן שיהיה קשה יותר להבחין בפרטים קטנים ולכן אנחנו לא ממליצים להתפשר על הפרט הזה. שימו לב, אם אתם קונים מצלמת רוורס נפרדת שתקשר למסך נוסף או לסמארטפון קיים, וודאו כי למסך הקיים יש גם רזולוציה של 720 פיקסלים ושהוא מספיק רחב כדי שתוכלו לראות את התמונה בבירור.
  • מצלמה קווית או אלחוטית – מצלמות רוורס אלחוטיות סובלות מהפרעות ואינן מספקות תמיד וידיאו באיכות גבוה. אתם עשויים לראות הרבה פסים על המסך וזה ללא ספק יכול להיות מעצבן מאוד. הרעיון מאחורי המצלמה האלחוטית זה לחסוך בחיווט בין המצלמה למסך מה שמקל מאוד במעמד ההתקנה. יחד עם זאת, אם אתם מעדיפים יותר נוחות – בחרו במצלמה הקווית שתוכל להציג לכם תמיד תמונה יציבה. אם אתם מתעקשים לבחור במצלמת רוורס אלחוטית נסו לשמור על מרחק סביר בין הצג למצלמה כדי לקבל תמונה ברורה.
  • מסכים – מסכים מגיעים במגוון גדלים וניתן למקם אותם על הלוח המחוונים או לחבר אותם למראה האחורית. בחלק מכלי הרכב החדשים ניתן לחבר את המצלמה למקום שמיועד לכך על הדשבורד. 

לסיום, כדאי לבצע התקנה במוסך מכיוון שההתקנה מתבצעת על ידי מתקין מקצועי המבצע את העבודה כחלק משגרת יומו.