הידעתם שבארצנו החמימה ושטופת השמש קשה יותר לשמור על צבעו המקורי של הרכב לנוכח פגעי מזג האוויר? זה הזמן לדעת יותר כיצד ניתן לשמור על חדות צבע הרכב.

צבע רכב דהוי – כיצד זה קורה?

צבע דהוי ברכב

כל רכב היוצא מפס הייצור זוכה לצביעה מקצועית ומתקדמת, כאשר הגוון בו נצבע הרכב מהווה למעשה את צבעו המקורי של כלי הרכב והדבר מצוין במסמכי הרכב.

על אף שיטות הצביעה המתקדמות המיושמות כיום על ידי יצרניות הרכב השונות מסביב לעולם, כל צבע על גבי כל סוג רכב עלול לדהות עם הזמן.

צבע דהוי עלול להופיע על גבי שלדת הרכב מסיבות שונות הקשורות בין היתר למצבו התחזוקתי של כלי הרכב, כאשר בין יתר הסיבות הנפוצות לדהיית צבע בכלי הרכב תוכלו למצוא: מצבי שחיקה של הצבע כתוצאה מפגעי מזג האוויר (בעיקר השמש החמה בארצנו), שריטות ושפשופי צבע המופיעים כתוצאה ממכות פח שונות וסיבות נוספות.

תיקוני פחחות קוסמטיים כתנאי מקדים לעבודת הצבע

במידה וגם אתם מעוניינים לצבוע את רכבכם ולהקנות לו מראה מחודש ונוצץ, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה להיכנס למוסך המתמחה בביצוע עבודות פחחות וזאת לצרכי ביצוע תיקוני פח קוסמטיים בשלדת הרכב.

בדומה לצביעת קירות המחייבים תיקוני שפכטל לפני מריחת שכבת הצבע הראשונה, גם בצביעת רכבים קיים הכרח לביצוע תיקוני פחחות המבטיחים צביעה אחידה.

במוסכי פחחות מובילים כגון מוסך טיל הממוקם בדרום תל אביב, תוכלו למצוא גם שירותי פחחות וגם שירותי צביעת רכב תחת קורת גג אחת ובכך להבטיח לעצמכם הליך צביעה מקצועי המיושם לאחר ביצוע עבודות פחחות בשלדת הרכב.

כיצד תגנו על צבע רכבכם מפני נזקי השמש?

השמש הארצישראלית היא ללא ספק "האויב" מספר 1 בכל הנוגע לדהיית צבע הרכב ולכן אנו ממליצים לכם לסוכך על רכבכם בכל דרך אפשרית, בין אם מדובר במציאת מקומות חנייה מקורים, בין אם מדובר בהלבשת כיסוי עוטף לשלדת הרכב כאשר אתם עתידים להחנות את רכבכם לפרקי זמן ממושכים, בין אם מדובר בטיפול פוליש ווקס תקופתי המיועד לצרכי חידוש מראה צבע הרכב ובין אם מדובר מהימנעות ככל הניתן מחניית הרכב במקומות החשופים לקרניה הלוהטות של השמש בעיקר במהלך חודשי הקיץ.

פעולות נוספות אותן מומלץ ליישם על מנת לשמור על צבע הרכב

בנוסף להגנה המרבית מפני קרני השמש, אנו ממליצים לכם לבצע שטיפה תקופתית (אחת לחודש מינימום) של שלדת הרכב אך ורק במכוני שטיפה מוסמכים הנעזרים בחומרי גלם איכותיים העומדים בתקן.

שטיפת הרכב באופן עצמאי בעזרת צינור ברז וללא סבון ו/או עם נוזל ניקוי אשר איננו מיועד לכלי הרכב, עלול להזיק לפח ואף לייצר קורוזיה באזורים שונים של שלדת הרכב.

בנוסף, אנו ממליצים לכם להיכנס אחת לשנה לפחות למוסך פחחות מקצועי ומוסך על מנת לבחון אפשרויות שונות לחידוש גוון הרכב ו/או לצרכי טיפול בשריטות, מכות פח וכדומה המופיעות על גבי שלדת הרכב.

חידוש צבע לכלי הרכב – כיצד?

צביעת רכב

חידוש צבע לרכב הינו שירות מקצועי המוצע לכם במוסכי פחחות וצבע דוגמת מוסך פחחות טיל העוסק ומתמחה בנושא.

פעולה זו מיושמת באמצעות שיטת צביעה לרכב בתנור במסגרתה כלי הרכב נכנס לתא צביעה אטומים ובעלי טמפרטורה אחידה המבטיחה לכם צביעה אחידה בכל שלדת הרכב.

חשוב לדעת: במקרים בהם בחרתם לשנות את הגוון המקורי של צבע הרכב, מחובתכם להודיע על כך למשרד הרישוי.