מי שהרכב והמראה שלו חשוב לו, לבטח מבצע ניקוי ג'אנטים מעת לעת – אין ספק כי הג'אנטים מתלכלכים במהירות יחסית וזאת בשל המיקום שלהם והחשיפה ללכלוך הרב אותו הם פוגשים.

ג'אנטים מלוכלכים, מאבדים מהמראה החדשני והיוקרתי שלהם, כך שניקוי עתיד להחזיר להם את אותו מראה יוקרתי וחדש.

במהלך הניקוי יעשה שימוש בחומר, שמצליח לפרק את המתכת שהצטברה על החישוקים (עשויים מסגסוגת) ואל לו להיות חומצתי מידי משום, שזה עלול להזיק לחישוק ולעשות את ההפך בדיוק. כדי לנקות באופן מרהיב ומקצועי את חישוקי הגלגל (ג'אנטים), יש בראש ובראשונה לנתק אותם מהגלגל ולא לנקותם בעוד הם מחוברים לגלגל משום, שהניקיון לא יתבצע כראוי.

כן על החישוק לבדו

מוסך טיל - ניקוי ג'נטים

מוסך טיל – ניקוי ג'נטים

ניקוי חישוקים הוא משימה בפני עצמה, שאינה מתבצעת כחלק אינטגרלי משטיפת הרכב (אותה אתם מבצעים באופן עצמאי או על ידי מכונת שטיפה מקצועית).

כדי להחזיר לחישוקים את המראה הנוצץ שלהם, הניקיון צריך להתבצע באופן נפרד, הוא בהחלט יכול להיות ולהתבצע במעמד שטיפת הרכב, אך הוא הליך נפרד לחלוטין בו שמים דגש על החישוקים בפרט ולשם ניקיונם כאמור, משתמשים בחומרים ייעודיים השונים מחומרי הניקוי של יתר חלקי הרכב.

ככל, שהניקיון יתבצע על ידי מומחים בתחום ובאמצעות חומרי ניקיון המותאמים למלאכה, כך ניתן יהיה לזכות בג'אנטים חדשים מבלי לרכוש חדשים.

כיצד בוחרים בעל מקצוע לניקוי ג'אנטים

אם החלטתם שהגיע הזמן לנקות את חישוקי הגלגל, אתם צריכים למצוא את האדם הנכון, שיבצע עבורכם את המשימה הכל כך חשובה.

אין ספק כי אתם יכולים לבצע את המשימה בעצמכם, אך האם אתם ערוכים לכך, הן מבחינת חומרי הניקוי והן מבחינת היכולת לפרק את החישוק? אם עניתם לעצמכם בשלילה, זה הזמן לחפש את המקום הנכון ביותר בו תבצעו את הניקיון.

עוד לפני שאתם מכניסים את הרכב לשטיפה, ניקוי החישוקים ואף חידושם, בדקו אודות בעלי המקצוע ובין היתר ההמלצות והעבודות הקודמות אותן הוא ביצע. ההתרשמות הטובה ביותר אודות בעל מקצוע היא ללא ספק לצפות בחישוקים שעברו ניקוי או חידוש, אל מול המראה שלהם לפני הניקיון.

צביעת חישוקי מגנזיום

מוסך טיל - ניקוי חישוקי מגנזיום

מוסך טיל – ניקוי חישוקי מגנזיום

לעיתים נשחקים חישוקי המגנזיום, עד כדי כך שיש לצבוע אותם מחדש על מנת להחזיר להם את המראה החדש והנוצץ.

צביעת חישוקי מגנזיום אומנם נשמעת פשוטה אך זוהי משימה מורכבת, שאין להקל בה ראש.

כדי לצבוע בהתאם לשלבים הנדרשים (וביניהן בחירת סוג הצבע בהתאמה ישירה לסוג החישוקים), חשוב לפנות אל בעל מקצוע מיומן בתחומו אשר מחזיק בציוד הנדרש לצביעה המקצועית ביותר.

את החישוקים יש לנתק לגמרי מהגלגל וזאת כדי להגיע עם הצבע לכל אחד מחלקי החישוק ולא לפספס אף פינה.

הצביעה מתבצעת על פי טכניקות שונות, חלקן טובות אחרות טובות יותר.

ישנם מקומות, שיבחרו להכניס את החישוק לתנור לאחר הצביעה ואילו אחרים שלא מחזיקים בתנור יסתפקו בייבוש חיצוני בלבד.

בבואכם לבחור את המקום בו תחדשו את חישוקי הרכב, שאלו בטרם עת האם הם מחזיקים בציוד הנדרש, לרבות תנור צביעה אליו יכניסו את החישוקים בתום הצביעה.

שימו לב כי לא כל מוסך מבצע צביעת חישוקים באותו האופן ועל מנת שלא להתאכזב מהשרות, בדקו היטב לאן אתם ניגשים ובחנו את התוצאות האופציונאליות.

אם יאמרו לכם, שריסוס ספריי על גבי החישוקים מספיק לגמרי ומצליח לספק את התוצאה הטובה יותר, כדאי שתשקלו להחליף אותם בבעל מקצוע איכותי יותר, שאינו מבצע עבודה חובבנית אלא משקיע בכל התהליך על הצד הטוב והמקצועי ביותר.