מי מאיתנו לא חווה את תחושת התסכול וחוסר האונים לאחר מעורבות בתאונת דרכים?
גם אם מדובר בנזק קל הנגרם לרכב ומסתכם בתיקוני פחחות, שריטות או צבע, זוהי בהחלט חוויה לא נעימה.
בחירה בביטוח רכב עבור עובדי המדינה עשוי לגמד את הנזקים הכלכליים ואת התהליך הבירוקרטי המסורבל עד לתיקון הסופי של הנזק.
מהם האפשרויות העומדות בפני עובדי המדינה בבחירת ביטוח לרכב? מהי משמעות ההסדר שנעשה בין המוסכים וחברות הביטוח? ומדוע לא תמיד כדאי לטפל ברכב באופן פרטי לאחר תאונה?

 

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? הדבר הראשון שתצטרכו לדאוג לו הוא החלפת פרטים עם הרכב השני שהיה מעורב בתאונה – פרטי הפוליסה שלו וכמובן פרטיו האישיים.
כמובן שאם מדובר בתאונה עצמית, תוכלו ישירות להפעיל את ביטוח הרכב שלכם (במידה והוא כולל ביטוח מקיף).

בשלב הבא, תצטרכו להחליט בהתאם למידת הנזק, היקף פוליסת הרכב שלכם, גובה ההשתתפות העצמית ושיקולים אישיים אחרים כיצד לטפל ברכבכם.
האם עדיף לטפל ברכב באופן עצמאי ולבחור מוסך מבין שלל האופציות הקיימות בשוק, או שמא כדאי להסדיר את עניין הטיפול באמצעות אחת מחברות הביטוח?

 

מהן האפשרויות שעומדות בפני עובדי מדינה לאחר תאונה?

 

תיקון באופן פרטי – בהתאם למידת הנזק, חלק מהמעורבים בתאונות דרכים יעדיפו לטפל באופן פרטי ברכב שלהם ולא להפעיל את חברת הביטוח.
מצד אחד, אי הפעלת הביטוח מבטיחה לבעל הרכב היסטוריה ביטוחית נקייה שעשויה להוזיל את עלויות הביטוח בשנים הבאות.
מנגד, בחירה בתיקון פרטי תאלץ אתכם להתמודד עם בירוקרטיה והתנהלות ישירה מול המוסך ועם הקושי בבחירת מוסך אמין ומקצועי שישרת אתכם נאמנה ויהיה מחויב לביצוע התיקון הדורש.

 

תביעה של ביטוח הרכב הפרטי – לעובדי מדינה יש את האפשרות לרכוש פוליסת ביטוח רכב מכל אחת מהחברות הקיימות בשוק. לאחר התאונה, תצטרכו לגשת למוסך עמו חברת הביטוח עובדת ולתקן באופן עצמאי את הנזק שנגרם.
רק בדיעבד תוכלו לקבל את ההחזר הכספי מחברת הביטוח בתום הגשת הקבלות על התיקונים מהמוסך.
במקרים רבים, חברות הביטוח אינן ממהרות לשלם את מלוא עלות התיקון, ומרשות לעצמן להטיל את חלק מההוצאות על בעל הרכב בטענה כי הנזק אינו בתחום אחריותם.

 

תביעת ביטוח הרכב לעובדי מדינה – האפשרות השלישית שעומדת בפני עובדי המדינה היא לבחור במסלול הטבות ייחודי לעובדי מדינה ולרכוש פוליסת ביטוח במסגרת הסדר בין המדינה ובין חברת הביטוח.
ההסדר מבטיח לעובדי המדינה שהיו מעורבים בתאונות טיפול מסור באחד המוסכים המורשים בפריסה ארצית עמם עובדות חברות הביטוח, ללא הליכים בירוקרטיים ארוכים ובהתנהלות ישירה מול חברת הביטוח עצמה.

נכון לשנת 2020 חברות הביטוח אשר נבחרו לייצג את עובדי המדינה הן מגדל והראל.

 

עובדי מדינה – מיהם?

 

עובדי המדינה מהווים את המגזר הציבורי שמועסק על ידי אחד ממשרדי הממשלה, רשויות השלטון, או עובדי השלטון המקומי (מועצות, עיריות וכו..)
בהקשר של הסדר ביטוחי הרכב, במגזר זה נכללים גם גמלאי המדינה ובני/בנות זוגן.
מגזר עובדי המדינה מהווה את מהגזר העסקי הגדול ביותר במדינה, ולכן זכאים העובדים שלו למגוון רחב של הטבות והסדרים.

 

 

 

 

 

ביטוח רכב לעובדי מדינה – יתרונות

 

כאמור, בכל בשנה מוציאה המדינה מכרז בו משתתפות מיטב חברות הביטוח בארץ, בסופו נבחרות חברות הביטוח שישרתו את עובדי המדינה בכל הנוגע לביטוחי רכב.
ההסדר בעצם משרת את כל הצדדים בתהליך: הלקוח מקבל טיפול מקצועי ואמין ממוסך שנבחר בקפידה, חברת הביטוח נהנית מהנחות והטבות בעלות התיקונים, והמוסך כמובן משרת את עצמו ומייצר הכנסות קבועות מצד לקוחות רבים המבוטחים במסגרת הסדר עובדי המדינה.

 

ההסדר מול עובדי המדינה מבטיח תהליך קל ונוח. לאחר הפנייה לחברת הביטוח לצורך תחילת הטיפול במוסך ההסדר, כל שתצטרכו לדאוג לו הוא תשלום ההשתתפות העצמית בתיקון הרכב. חשוב לזכור שחובת ההשתתפות העצמית חלה עליכם אך ורק במידה ואחריות התאונה היא עליכם ולא על צד ג'.
כמו כן, במקרים רבים, בשל ההטבות הרבות להם זכאים עובדי המדינה, במסגרת ההסדר יינתנו הנחות גם בהשתתפות העצמית.

  • ביטוח רכב לעובדי מדינה בחברת הראל מבטיח לכם מינימום התעסקות בתהליך התיקון של הרכב. כל התקשורת נעשית באופן ישיר בין חברת הראל לבין מוסך ההסדר, כולל התשלום בגין התיקונים, בין אם מדובר בשריטות קלות ברכב, צבע לרכב, תיקוני ג'נטים ועוד.
  • עובדי מדינה זכאים למגוון רחב של הטבות והנחות בהשתתפות העצמית של הביטוח ובתעריפי ביטוח החובה, המקיף וצד ג'.
  • כחלק מההסדר, ביטוח רכב עובדי מדינה של חברת הראל כולל את תנאי הביטוח המורחבים והמקיפים ביותר שיבטיחו שקט נפשי לעובדי המדינה.
  • זכאות להשתתפות עצמית בהוצאות הרכב וזכאות לקבלת החזר כספי בגין רכישת הביטוח (החזר מירבי של עד 7,000 ₪).
  • כל המוסכים שנבחרו במסגרת ההסדר הם מוסכים מורשים שנבחרו בקפידה על ידי המדינה. כך תוכלו להיות בטוחים שהרכב התקול מטופל במקום אמין ומקצועי שמתחייב לספק לכם את המענה הדרוש.
  • קבלת רכב חלופי על חשבון חברת הביטוח עד תום הטיפול ברכב התקול.

 

 

טיל מוסך הסדר – תיקון מהיר, אמין ומקצועי

 

מוסך טיל עובד בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח הראל, ומציע מגוון תיקוני פחחות ושריטות, צבע, ג'נטים, פלסטיקה ועוד במחירים אטרקטיביים ובאחריות מלאה.

עובדי מדינה שעברו תאונה ונגרם נזק לרכב שלהם, זכאים לפנות אלינו במסגרת ההסדר הביטוחי שלהם ולהנות מטיפולים באיכות הגבוהה ביותר ורמת שירותים ללא מתחרים.

 

מוסך טיל מעסיק צוות מקצועי, שירותי ואמין עם ניסיון רב בתיקוני פחחות וצבע.
בתור מוסך הסדר, מוסך טיל מציע מגוון רחב של שירותים מקצועיים, ביניהם רכב חלופי עד לסיום הטיפול ברכב התקול, תיקוני צבע ופחחות, איזון גלגלים, חידוש והחלפת פנסים ועוד.