מוסך הסדר

עולם ביטוח הרכב בישראל הוא עולם רחב מאוד, המגלגל מיליארדי שקלים בכל שנה.

סכומי כסף אלה נועדו להבטיח כל אדם שרכבו נפגע בתאונה, נגנב או נהרס בנסיבות שונות הנכללות בפוליסת הביטוח שלו, יוכל לקבל את הפיצוי המגיע לו מחברת הביטוח.

כדי שזה יקרה, צריכות חברות הביטוח לוודא שאך ורק אותם אנשים הזקוקים לפיצוי זה אכן יקבלו אותו, וכי פיצוי זה אכן ישקף את הנזק שנגרם, ולא יהפוך למוקד קבלת כספי פיצוי בדרכים של רמייה. אחד המודלים שיושמו על ידי חברות הביטוח כחלק מגישה זו הוא המודל של מוסך הסדר.

הסדר בין חברת הביטוח ובין המוסך עבור שירות למבוטח

מוסך הסדר הוא מוסך שמולו מקיימת חברת הביטוח הסדר עבור המבוטחים שלה. מצד אחד, חברת הביטוח רוצה, צריכה וחייבת להעניק למבוטחיה את היכולת לתקן נזקים שנגרמו לרכב בתאונה.

מצד שני, היא רוצה לוודא שעלות התיקון היא סבירה, ושהמבוטח ובעל המוסך לא עושים יד אחת כנגדה על מנת לנצל אותה.

בהתאם לכך, פיתחו חברות הביטוח את המודל של מוסך הסדר, שגם מספק למבוטחים את הזכות המגיעה להם וגם מספק לחברת הביטוח רמה טובה של בקרה ושליטה בתהליכים.

למודל זה יש את החסרונות שלו, ולא כל המבוטחים אוהבים את הרעיון, אך במאזן השיקולים של היקפי מעשי הנוכלות, מול הערך שמקבלים המבוטחים, ללא ספק מדובר במודל מצויין.

טיפול במוסך הסדר – הנחה בפרמיית הביטוח

טיפול במוסך הסדר

על מנת להבטיח את המודל, חברות הביטוח מוזילות למעשה את הפרמיה עבור פוליסות שמגדירות כי הלקוח מחוייב לטפל בכל בעיה, במסגרת מוסך הסדר שאיתו עובדת חברת הביטוח.

לרשות הלקוח עומדת גם הבחירה להיות חופשי בפנייתו לכל מוסך אחר, אך יהיה עליו לשלם פרמיית ביטוח גבוהה יותר.

במובנים רבים, מודל זה מספק ערך משמעותי לא רק לחברות הביטוח, אלא גם למבוטחים עצמם.

ערך זה נובע בעיקר מעצם העובדה כי המבוטח יכול פשוט להכניס את הרכב למוסך בידיעה ברורה שכל טיפול וכל החלטה של המוסך לגבי עלות הטיפול, תאושר על ידי חברת הביטוח.

ועדיין נותרה המשימה לבחור מוסך

אחרי שאמרנו את זה, גם מוסך הסדר הוא מוסך שעליכם לבחור, ולכל חברת ביטוח ישנם בדרך כלל מספר מוסכי הסדר שאיתם היא עובדת באופן רציף באזורים מסויימים.

המבחר הוא אינו גדול מדי, ולכן משימת הבחירה לא צפויה להיות מסובכת מדי.

יחד עם זאת, אתם בהחלט רוצים להבטיח את זה שאתם בוחרים במוסך שאתם יכולים לסמוך עליו, מוסך שמכיר את סוג הרכב שלכם ויכול להעניק לו את הטיפול הטוב ביותר, עם החלפים הטובים ביותר ועם רמת העבודה והביצוע הגבוהות ביותר.

חברת הביטוח תשלם, אבל אתם הם אלו שתצטרכו להמשיך ולהשתמש ברכב.

במוסך טיל – אנו מציעים מגוון רחב של שירותים ושירותים נלווים, אשר יענו על כל צורכי הלקוח ויעניקו לו את השירות הטוב ביותר, לרבות: