הסיפור הזה בטח מוכר לכם: ירדתם לחניון, עמדתם להיכנס לרכב ואז גיליתם שריטה רצינית על הדלת שלא הייתה קודם. בהנחה שלא מדובר ברכב שרובו מכיל מכות ושריטות ולבעליו לא ממש אכפת ממנו, אנחנו מניחים שיום אחד תרצו לתקן את זה, בהתאם לחומרת העניין.

נכון, לא לכולנו מפריעה שריטה קטנה על גבי הרכב, אבל ישנם פעמים שהדבר מצריך טיפול מיידי. לא, לא עבור כל שריטה צריך להגיע למוסך שמתמחה בתיקון שריטות ובצביעה איכותית. אבל ישנן כמה כאלה שאי אפשר להעלים מהן עין.

הדבר תלוי, כמובן, במקום בו הרכב נשרט אבל בעיקר בעובי השריטה. אז לפני שאתם מגיעים למוסך הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירת האופציה הטובה ביותר לטיפול ברכב שלכם. חלק מהדרכים תוכלו לעשות ממש לבדכם, בבית. במידה והדבר מצריך התערבות חיצונית, סביר להניח שטיפול במוסך מקצועי יועיל לכם.

 

איזה סוגי שריטות קיימים?

אז כפי שהבהרנו, ישנן שריטות ברכב שמהן אפשר להעלים עין. כך למשל, שריטה שנמצאת בחלקו האחורי של הרכב ואינה בולטת לעין, אפשר לעשות תיקון עדין עם מכחול באופן מקומי. כמובן, כפי שתראו בהמשך, ישנן עוד מספר שיטות לטיפול מקומי בשריטות ברכב.

הכל תלוי, כמובן, כמה השריטה עמוקה. האם היא הצליחה לעבור מספר שכבות של צבע? האם מדובר בשריטה קלה שאפשר לתקן והיא סדקה את שכבת ההגנה (הלכה) שלכם מבלי שחדרה לאזור הפח ותגרום לחלודה בהמשך?

 

נחלק את רמת השריטות השכיחות ברכב לשלושה חלקים:

שריטות קלות, אותן הזכרנו קודם, ופוגעת בדרך כלל בשכבת ההגנה (הלכה) בלבד ועדיין לא תגרום לקילוף הצבע.

שריטות בדרגה בינונית, שפירושן שהשריטה הגיעה לשכבת הצבע, אך טרם הגיעה לשכבת הפח.

שריטות עמוקות בדרגה קשה, שחדרו לשכבת הפח ועשויות לגרום לחלודה ברכב.

 

כפי שהבהרנו קודם, ראשית יש לברר מהו סוג השריטה. זה פשוט: אם העברתם את הציפורן על פני השריטה והיא נעצרה, כנראה שמדובר בשריטה עמוקה. אחרת, מדובר בשריטה קלה עד בינונית בלבד. במקרה בו מדובר בשריטה עמוקה, תצטרכו לקחת שירות של מוסך מקצועי המתמחה בטיפול בשריטות כאלה.

 

איך מתקנים שריטה ברכב?

הטיפול הנפוץ ביותר בתיקון שריטות ברכב מהסוג הקל הוא בעזרת פוליש. כן, אותה משחה יכולה להביא להסרת שריטות קלות. פשוט, אפשר לקחת את הרכב לטיפול פוליש באמצעות מכונה, למרוח שכבת הגנה (ווקס) ולרוב זה מביא את הרכב למצב הרצוי. במקרה הזה, אין צורך בטיפול פחחות או צבע.

ישנן דרכים נוספות לטפל בשריטה ברכב. כך למשל, רבים עושים שימוש עצמי בפוליש או בטינר לרכב. את שניהם תוכלו למצוא בחנויות הרכב המובילות. טפטוף החומר על מטלית ומעבר על אזור השריטה אמור לפתור לפחות חלק מהבעיה. לסיום, ניתן למרוח שכבת וקס על האזור, מה שיעניק לו ברק ושכבת הגנה.

אם מדובר בשריטות קלות, אפשר לרכוש ערכות ביתיות לצביעת רכבים באמצעות קוד הדגם של צבע הרכב. במקרה כזה, כלי צביעה יוכלו לסייע לכם בתהליך. חשוב לציין, צביעה מסוג כזה לא תמיד תראה מקצועית. ייתכן והיא תשאיר לכם הבדלי צבע ברכב. באמצעות שימוש בהתאמת צבע ממוחשבת, במוסכי פחחות וצבע תוכלו לקבל תוצאה איכותית הרבה יותר.

אם השריטה עמוקה יותר, הרכב מצריך טיפול מיוחד של שיוף וצביעה. תחילה, הצבעי ילטש את השריטה באמצעות שיוף המקום הפגוע, ימלא את האזור בחומר יסוד ויכין את הרכב לצביעה מקומית על ידי ניגוב האזור במטלית מיוחדת שדוחה אבק.

במקרה הזה סביר להניח שהוא יעלים מעיניכם את השריטה הבולטת ויהפוך אותה למשהו שלא תוכלו לראות.

למה אנחנו?

קודם כל, בגלל הניסיון בתחום. למעלה מ-50 שנה שאנו מבצעים מגוון עבודות פחחות וצבע בתנור לרכבים מכל הסוגים ומתקנים את כל סוגי השריטות ברכב. שמנו לעצמנו למטרה להוות דוגמה ומופת בתחום הצבע לרכב וכל מה שעוטף אותו.

אנו מקפידים על שירות מקצועי ואדיב, אמינות ללא דופי, עבודה מקצועית וחיסכון בזמן ובטרחה עבור לקוחותינו. המוסך ממוקם, לנוחיותכם, ברחוב שונצינו 21 בתל אביב (חמש דקות בלבד ממרכז עזריאלי) – כך שהוא זמין ונגיש לתושבי מרכז הארץ.

שנית, טיב החומרים. העבודות נעשות עם צבעי PPG מקוריים, המותאמים לרכב באופן ממוחשב ושומרים על איכות לאורך זמן. בנוסף, אנו מבצעים עבודות צבע בתנור לכל סוגי המכוניות ולכל סוגי הצבעים – ברק ישיר, צבע דו שכבתי, צבעי פנינה ותלת שכבתי. העבודות נעשות עם צבעי PPG מקוריים.

רגע, לפני שמסיימים – כמה זה עולה?

תיקון שריטה ברכב תלוי בסוג הצבע והרכב. תיקון יכול להתחיל ממאות שקלים אם מדובר בשריטה קלה ובסכומים גבוהים יותר ככל שמדובר בשריטות עמוקות. לרוב צבעי הפנינה, שקיימים ברכבי מותג מובילים, יעלו מעט יותר. הסיבה: מדובר בפורמולות צבע שמכילות אבקות יקרות וזמן הצביעה הוא ארוך יותר.