רבים שואלים אותנו למה כדאי לנו להגיע למוסך הסדר במקום לגשת אל המוסך הרגיל והמוכר שלנו או מוסך מורשה.

אז נכון שלכל אחת מהתהיות האלו יש תשובה שונה אך לכולם יחד יש מכנה משותף אחד והוא עלויות.

בואו נכיר את המושג מוסך הסדר ונבין מה הם יתרונותיו על פני המוסכים האחרים.

 

מוסך הסדר - הכי נוח הכי בטוח

פחחות וצבע ליונדאי וולסטר

 

טיפול במוסך הסדר

פחחות וצבע ליונדאי וולסטר

מוסך הסדר – תעודת זהות

מוסך הסדר הוא מוסך רגיל לכל דבר ועניין הקיים ברחבי הארץ עם הבדל אחד קטן והוא חתימה על הסכם עם חברת ביטוח מסויימת. חברות הביטוח בארץ עובדות עם מוסכי הסדר ובעצם מעודדות את הלקוח אשר חווה תאונה לא נעימה (ובתקווה שרק הרכב ניזוק), לגשת אל אחד ממוסכי ההסדר ולתקן את הרכב שם.

חברות הביטוח מנסות לחתום על הסכמים כאלו עם מגוון רחב של מוסכי הסדר על מנת להעניק לכל המבוטחים שלה גישה נוחה אל מוסך ההסדר.

יתרונותיו של מוסך הסדר

עלויות

כאשר חווה אדם תאונה או שרכבו ניזוק ובתקווה רבה שרק הרכב נספג נזק, והוא צריך עזרה בפחחות רכב או אפילו אם זה רק תיקון שריטות ברכב הדבר הראשון אשר עולה בראשו של בעל הרכב הוא: כמה זה יעלה לי.

ובכן, כאשר ניגשים אל מוסך הסדר, מדובר בעלות הנמוכה ביותר וזאת תודות לעובדה שחברות הביטוח מעניקות דמי השתתפות עצמית מוקטנים בעת הגעה אל מוסך הסדר.

למען כל הספקנים מבינינו, הסיבה שההשתתפות עצמית מוקטנת היא כתוצאה מכך שהמוסך זוכה לקהל רחב של לקוחות מחברת הביטוח וכידוע, ישנן הנחות עבור כמויות ובפועל מדובר על הפרשים גדולים מאוד בין מוסכי הסדר לבין מוסכים שאינם בהסדר.

תנאי תשלום

כהמשך לנושא העלויות, מוסכי ההסדר גובים את העלויות היישר מחברת הביטוח ולא מכם. כל שעליכם לשלם הוא את דמי ההשתתפות העצמית ותו לא.

במידה ותחליטו לפנות למוסך שאינו בהסדר, תשלמו את מלוא התשלום ולאחר מכן תצטרכו להגיש זאת לחברת הביטוח ואן מדובר על תהליך יחסית ארוך ולעיתים מייגע.

צד ג'

כאשר רכב נפגע כתוצאה מתאונה שאינה באשמתו – אלא באשמת צד ג (צד שלישי), והרכב הפוגע אינו מקבל את האחריות לכך ולכן חברת הביטוח שלו אינה מוכנה לכסות את הנזק, תאלצו לממן את עלויות התיקון מכיסכם שלכם למרות שאין התאונה באשמתכם.

אופציה נוספת תהייה להפעיל את הפוליסה שלכם ומה שיקרה כתוצאה מהפעלה זו אומר שיתקבל החזר מלא על הוצאות המוסך למעט דמי ההשתתפות עצמית שלכם.

במידה ובחרתם לגשת אל מוסך שאינו בהסדר, תשלמו השתתפות עצמית גבוהה יותר מהמוקטנת השמורה למוסכי הסדר בלבד.

כל היתרונות של לבחור את מוסך טיל כמוסך ההסדר שלכם

אמינות

מוניטין המוסכים אינו נחשב לטוב או אמין אך בכל הקשור למוסכי הסדר, אתם יכולים להיות רגועים הרבה יותר.

כל מוסך ומוסך הסדר, כפוף לביקורת של חברת הביטוח עמה הוא עובד וכידוע, חברות הביטוח לא משאירות קצוות פתוחים.

למעשה, כאשר אתם ניגשים למוסך הסדר, אתם אינכם הלקוח שצריך לדאוג שלא ירמו אותו ושאכן ביצעו את העבודה, אתם רק מוסרים את הרכב וכל ההתנהלות הכלכלית היא בין חברת הביטוח לבין מוסך ההסדר.

רכב חלופי

מוסכי הסדר, כחלק מההסכם שלהם, אמורים לספק לכם רכב חלופי.

בחלק מהמקרים תוכלו לקחת רכב חלופי ללא תשלום כלל אך כמובן שבמידה ותעשו תאונה שתהייה באשמתכם, תאלצו לשלם השתתפות עצמית.

מוסכי הסדר רבים מציעים גם פתרון לנושא זה בתצורת תשלום לביטול השתתפות עצמית ולרוב מדובר בסכום יומי נמוך יחסית אשר שווה לשלם.

חלפים מקוריים

מוסכי הסדר מחוייבים לעשות שימוש בחלפים מקוריים בהמון מקרים.

אין ספק כי חלפים מקוריים הם החלפים אותם מומלץ להתקין ברכב ולכן רבים מתעקשים על כך.

מוסכים שאינם בהסדר, לא תמיד יכולים להבטיח לכם שימוש בחלפים מקוריים ולמעשה מדובר במשא ומתן שלכם מולם ואגב, חברת הביטוח אינה חייבת לשפות אתכם בעבור חלפים מקוריים.

נראות והרגשה

כולנו מכירים את ההרגשה הנעימה להיכנס למוסך נקי, משולט וכזה שמעמיד פינת המתנה נעימה להעברת הזמן עד לתום התיקון.

מוסכי הסדר מחויבים לעמוד בכך והם תמיד ערוכים לביקורות פתע של חברת הביטוח עמה הם עובדים.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]