מטרתם של מוסכי ההסדר היא להבטיח מתן פיצוי הולם עבור כל מי שהרכב שלו נפגע בתאונה, נגנב או לחילופין נהרס והושבת לחלוטין. לאחר קניית הרכב, כולנו יוצרים קשר עם חברת הביטוח על מנת להסדיר את ענייני הפוליסה ואת תנאי הביטוח. כל חברת ביטוח במדינה עובדת עם מוסכי הסדר – אלו הם המוסכים שאליהם תישלח אתכם חברת הביטוח במידה ועברתם תאונה, נגרם נזק לרכב שלכם או שהוא נגנב.

מוסך הסדר נקרא כך משום שלחברות הביטוח קיים הסדר עמו, לפיו המבוטחים שלה יכולים לפנות אליו על מנת לתקן את הנזקים של הרכב במחיר הגיוני ובאופן מסודר. זהו גם אחד היתרונות המרכזיים של מוסך הסדר – הוא מאפשר שליטה ובקרה טובים של

איכות התיקונים.

לא כל מוסך יכול להיות מוסך הסדר, והשיטה הזו עוזרת לחברות הביטוח למנוע מקרי נוכלות ורמייה של הלקוח וכן להעניק להם שירות מקצועי ואמין.

   מוסך הסדר ביטוח ישיר

אלה חברות הביטוח שעובדות עם מוסך טיל:

מוסך טיל גאה לעבוד בהסדר עם חברות הביטוח הבאות:

  1. הראל
  2. מנורה
  3. איילון
  4. AIG
  5. מגדל
  6. ליברה

 

כיצד מתנהל הלקוח מול מוסך ההסדר?

במקרים של תאונות ותיקוני רכב קיימות שתי אופציות עיקריות לפעולה: אתם יכולים לבחור לפנות למוסך כללי (לא תחת מסגרת ביטוח הרכב שלכם), או לחילופין לפנות לחברת הביטוח ולבחור באחד ממוסכי ההסדר איתם היא עובדת.

להבדיל מהאופציה הראשונה, בבחירתכם לפנות למוסכי הסדר אתם חוסכים לעצמכם בירוקרטיה רבה. כל שעליכם לעשות הוא לדווח על פרטי התאונה לחברת הביטוח, ולאחר מכן לפנות באופן עצמאי לאחד ממוסכי ההסדר. ברוב המקרים עניין התשלום יוסדר מראש, ואתם תידרשו לשלם רק עבור ההשתתפות העצמית, כאשר את יתר התשלום תעביר חברת הביטוח ישירות למוסך.

ההשתתפות העצמית היא למעשה הטבה, אותה מעניקה חברת הביטוח ללקוח, בתמורה לפרמיה אותה הוא משלם בביטוח הרכב השנתי שלו.

אם תחליטו לפנות למוסך פרטי, תידרשו להציג לחברת הביטוח את הקבלות לאחר מכן ולהיכנס לתהליכים בירוקרטיים שעשויים להיות ארוכים ומייגעים, בסופם לא תמיד תזכו לראות את כספיכם חזרה.

מוסכי ההסדר פרוסים ברחבי הארץ והם מאפשרים גמישות גדולה מאוד ללקוחות של חברות הביטוח השונות.

חשוב לציין כמובן, שפנייה למוסך ההסדר תוכל להיעשות רק במידה והנזק שנגרם לרכב קשור לפוליסת הביטוח שרכשתם. במקרים בהם הביטוח אינו מכסה את הנזק עליכם יהיה לפנות למוסך פרטי ולהתנהל מולו באופן עצמאי.

מוסכי הסדר – מה עוד חשוב לדעת?

  • מה מיוחד במוסך הסדר? האמת היא שמדובר במוסך רגיל לחלוטין. כמו מוסכים פרטיים אחרים, ישנם מוסכי הסדר שמתמחים בתיקוני צבע ופחחות, כמו גם מוסכי הסדר לתיקוני גיר, מנוע ותיקונים כלליים אחרים.

העובדה שמדובר במוסך הסדר אומרת בסך הכל שהמוסך נכלל ברשימת המוסכים של חברת הביטוח, ובפנייה אליו אתם זכאים למגוון הטבות במהלך התיקון דמו השתתפות עצמית, קבלת רכב חלופי (כתלות בתיקון ובתנאי הפוליסה כמובן) ועוד אחרים.

  • מוסך הסדר בעצם מאפשר איזון בין הדרישות של חברת הביטוח לבין הדרישות של בעל הרכב ושל המוסך. חברת הביטוח כמובן אינה מעוניינת שהמוסך ובעל הרכב שעבר תאונה ינצלו אותה ויגזלו ממנה כספי תיקון לחינם.

מן הצד השני, באחריות חברת הביטוח להעניק ללקוחות שלה את השירות הטוב ביותר. כאן מגיע האיזון בין שני הצדדים: חברת הביטוח זוכה בגורם אמין ומקצועי בדמות מוסך הסדר מורשה, וכמובן שהמוסך ההסדר זוכה לקהל לקוחות רחב והכנסה מכובדת שמגיעה אליו מלקוחות חברות הביטוח.

  • אמינות – אחד היתרונות של מוסכי הסדר הוא עניין האמינות. חברות הביטוח ביצעו תחקיר ובחרו את המוסכים המקצועיים והאמינים שיוכלו לתת שירות מקיף ואיכותי ללקוחות שלהם.

לכן גם, בדרך כלל בחירה של מוסך הסדר לאחר תאונה תהיה עניין קל יותר. קיימת רשימה מוסדרת אותה תוכלו לקבל מחברת הביטוח ולפיה תוכלו לבחור בקלות את מוסך ההסדר המתאים בהתאם למיקום הגיאוגרפי שלכם.

  • אחד הדברים החשובים שיש לשים לב אליהם בפנייה לחברת הביטוח ולמוסך הסדר הוא באשמת מי הייתה התאונה והנזק שנגרם לרכב. אם האחריות על התאונה היא של בעל הרכב, עליכם פשוט להסדיר את העניין מול חברת הביטוח, לפנות למוסך ולשלם את ההשתתפות העצמית.

עם זאת, במקרים בהם האחריות לתאונה היא על צד ג' כלשהוא, העניינים עשויים להיות מורכבים יותר. במידה וצד ג' אינו מכיר באחריות שלו, תוכלו לתקן בעצמכם את הנזק (הגיוני במקרים בהם מדובר בתאונה קלה ואינכם מעוניינים בבירוקרטיה מיותרת), או לחילופין לתבוע את חברת הביטוח. במקרה כזה אתם בעצם מפעילים את הפוליסה שלכם ומקבלים החזר כספי על הוצאות התיקון במוסך.

חשוב לזכור שכל הפעלה של פוליסת הביטוח תשפיע על הפרמיות העתידיות שלכם, ולכן עליכם להיות שקולים בעת הפעלת הפוליסה ולא להשתמש בה בכל מחיר.